Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Puchar Polski Kobiet

Dodano: 2015-12-03
Zmodyfikowano: 2015-12-03

W najbliższą sobotę ostatnia tegoroczna odsłona Super Pucharu i Pucharu Polski Kobiet

W sobotę 5 grudnia w Galerii Brama Pomorza w Lipienicach odbędą się ostatnie tegoroczne zawody z cyklu Super Puchar Polski Kobiet w Bilard. Najlepsze zawodniczki w Polsce i jedne z najlepszych w Europie rywalizować będą o punkty rankingowe oraz kwalifikację do kadry narodowej i reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy.


Faworytką zawodów jest liderka rankingu i zwyciężczyni ostatniego Euro Touru - dwukrotna mistrzyni Europy Oliwia Czupryńska (Nosan Kielce). W gronie faworytek jest oczywiście inna mistrzyni Europy - Katarzyna Wesołowska z Nosanu Kielce oraz coraz lepiej radząca sobie w zawodach pucharu Europy zawodniczka MUKS IKS Tarnów Ewa Bąk. Na kolejny tryumf liczy również  zawodniczka klubu Pino Dębica, trzynastokrotna mistrzyni Polski Izabela Łącka. Apetyt na zwycięstwo mają z pewnością siostry Sylwia i Monika Ząbek (Pino Dębica). Czy Oliwia wygra w tym roku po raz czwarty? Tego dowiemy się w sobote wieczorem.


Zawody w Galerii Brama Pomorza zostaną uświetnione pokazami trików bilardowych w wykonaniu mistrza Polski Ziemowita Janaszka,  a całodzienne zmagania będzie można  obserwować na żywo na TVSports.pl.  Gry i zabawy przy stole bilardowym rozpoczną się już w piątek o godzinie 15:00. Zmagania Super Pucharu Polski Kobiet - Brama Pomorza 2015 to najważniejsze zawody rankingowe dla pań organizowane w Polsce. Bierze w nich udział osiem najlepszych zawodniczek wyłonionych z całorocznych eliminacji w roku 2014. Panie walczą o przepustkę na mistrzostwa Polski oraz kwalifikacje do finałów Mistrzostw Europy oraz kadry narodowej na rok 2016. Wyniki zawodów zaliczane są również do rankingu World Games 2017. Organizatorami imprezy są  Polski Związek Bilardowy oraz Galeria Brama Pomorza w Lipienicach. Patronat medialny ma TVsports.pl.

 

Równolegle do turnieju w Lipienicach odbędzie się Puchar Polski Kobiet. Turniej rozegrany zostanie oczywiście w klubie Frame w Łodzi. Po zawodach poznamy nazwiska zakwalifikowanych do tegorocznych Mistrzostw Polski w Dębicy.

 

Wyniki z obu imprez dostępne będą na stronach Pucharu Polski Kobiet 2015.

Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System