Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Ogólnopolska Akademia Bilardowa Dzieci i Młodzieży

Dodano: 2015-12-04
Zmodyfikowano: 2015-12-04

Snikers Rękoraj najlepszą drużyną w turnieju finałowym. Oskar Jamorski najlepszy w klasyfikacji indywidualnej.W środę 2 grudnia w Łódzkim klubie Frame odbył się finałowy turniej tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Akademii Bilardowej. Zawody nie miały standardowego formatu i najmłodsi adepci nie rywalizowali w klasycznych pojedynkach przy stołach bilardowych. O tym, który zespół będzie najlepszy miała zdecydować liczba punktów, które można było uzyskać wykonując zestaw ćwiczeń praktycznych oraz poprawnie odpowiadając na pytania dotyczące sportu bilardowego w Polsce.

   

Rywalizację drużynową wygrali bilardziści Snikers Rękoraj, z sumą 308 punktów. Tym samym opiekun grupy - Bogusław Bereżny - odjechał rowerem. Drugie miejsce zajął UKS Chorzów a p. Renata Mikołaj otrzymała tablet. Trzecie miejsce i reprezentacyjną koszulkę zwycięzcy World Pool Maters Karola Skowerskiego zdobył UKS Promyk Czerniewice. Nagrodę odebrała p. Elżbieta Bieniek.

   

Indywidualnie najlepiej wykonywał ćwiczenia i odpowiadał na pytania Oskar Jamorski (Snikers Rękoraj). Drugie i trzecie miejsce zajęli bilardziści UKS Chorzów - Dominik Jastrząb i Sambor Stachowiak.

W tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Akademii Bilardowej Dzieci i Młodzieży wzięło udział ok. 1000 dzieci, które ćwiczyły w 20 klubach w całej Polsce. To ogólnopolski program, który jak sama nazwa wskazuje skierowany jest bezpośrednio do najmłodszych, czyli uczniów szkół podstawowych (w wieku do 12-13 lat).

Galeria FOTO
Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System