EPBF Euro Tour

Dodano: 2016-10-03
Zmodyfikowano: 2016-10-03

Drugie z rzędu podium Wojtka Szewczyka!

Polacy nie zwalniają tempa w Pucharze Europy. Po fantastycznym występie w Albanii, gdzie biało-czerwoni przywieźli 3 medale, teraz świetnie zaprezentowali się w holenderskim Leende. W rolach głównych wystąpili bilardziści Konsalnetu Warszawa - Wojciech Szewczyk i Wojciech Trajdos.

22-letni Szewczyk, który zapisał się już na kartach historii polskiego sportu bilardowego zdobywając srebrny medal World Cup of Pool, teraz przełamał kolejną barierę. Jako pierwszy Polak zdobył medale na dwóch kolejnych zawodach zaliczanych do Rankingu EPBF. Aby powtórzyć sukces z Tirany, Wojtek musiał rozegrać aż 8 pojedynków. W drugiej rundzie gier grupowych zaliczył porażkę z Grekiem Koukiadakisem i swojej szansy musiał szukać w „koszyku przegranych". Punktem zwrotnym w turnieju mógł być mecz z Belgiem Olivierem Mortier, w którym Szewczyk przegrywał już 6:8 by ostatecznie wygrać 9:8. Kolejne mecze to już gładka przeprawa. Wyniki 9:2 z Matsem Schjetne, 9:4 z Maximilianem Lechnerem, 9:3 z Imranem Majidem oraz 9:5 z liderem rankingu Markiem Grayem budzą ogromy respekt. Polaka w półfinale zatrzymał niezniszczalny Terminator - Niels Feijen z Holandii, który ostatecznie wygrał całe zawody i jako pierwszy zakwalifikował się do Team Europe na tegoroczny Mosconi Cup.

Świetnie zagrał również kolega klubowy Szewczyka - Wojciech Trajdos. Zwycięzca EPBF Euro Tour z 2007 roku przeszedł grupę prawą stroną tabeli a w strefie pucharowej pokonał Ruslana Chinahova 9:7 oraz Christiana Fischera 9:8. W ćwierćfinale lepszy od Polaka okazał się Hiszpan Francisco Sanchez Ruiz. Zawodnik Konsalnetu sklasyfikowany został więc na wysokiej 5. pozycji.

W Dutch 9-ball Open łącznie zagrało 23 Polaków. Gratulując Wojtkom: Szewczykowi i Trajdosowi, należy jeszcze wspomnieć o siedmiu zawodnikach, którzy awansowali to najlepszej 32-ki turnieju. 9. miejsce zajęli: Mieszko Fortuński, Konrad Juszczyszyn (obaj ERG Bieruń Folie) i Mateusz Śniegocki (Konsalnet Warszawa). Na 17. Pozycji sklasyfikowani zostali: Wiktor Zieliński (Hades Poznań) oraz bilardziści Nosanu Kielce - Karol Skowerski, Radosław Babica i Tomasz Kapłan.

Gdy panowie walczyli o rankingowe punkty w Holandii, najlepsze panie rozgrywały turniej w Portugalii. Niestety tym razem Polski zaprezentowały się poniżej swoich możliwości. Monika Ząbek, Katarzyna Wesołowska oraz Oliwia Czupryńska nie zdołały zakwalifikować się do finałowego etapu gier.