Gotham City Classic

Dodano: 2016-10-11
Zmodyfikowano: 2016-10-11

Ogromny sukces Konrada Juszczyszyna za oceanem!

Bilardzista ERG Bieruń Folie - Konrad Juszczyszyn - zwyciężył w bilardowym turnieju "Gotham City Classic", który dzisiaj nad ranem polskiego czasu zakończył się w Nowym Jorku. W zawodach zagrało 64 zawodników a wśród nich wielu graczy z czołówki światowego rankingu WPA.

Popularny "Kinder" w turnieju rozegrał 7 pojedynków i nie zaliczył żadnej porażki! W drodze do półfinału pokonał takie nazwiska jak: mistrz Europy Alexander Kazakis (10:3), mistrzowie świata w 8-bil Karl Boyes (10:2) i Dennis Orcollo (10:8) czy czołowy zawodnik Stanów Zjednoczonych - Mike Dechaine (10:9). W systemie gier, gdzie mecze na lewej stronie tabeli toczą się do samego końca, Konrad miał dwie szanse na awans do finału. Dokonał tego już w pierwszej próbie, pokonując aktualnego lidera rankingu WPA - Tajwańczyka Kevina Chenga 10:9. Co ciekawe, Azjatę pokonał również w finale, tym razem bezapelacyjnie, w stosunku 13:6.

Konrad za zwycięstwo otrzymał czek na 10.000$, co jest jedną z największych wygranych, jakie zgarniali do tej pory Polacy w bilardowych turniejach. W zawodach zagrał równiez Mieszko Fortuński, który ostatecznie zajął 13. miejsce oraz Adam Mścisz, sklasyfikowany na 33. pozycji.

Już za 5 dni rozpoczyna się US 9-ball Open. Życzymy utrzymania formy co najmniej do 22 października!