Grand Prix Polski "Brześć - Słomka Ptysiowa" Pol Tour

Dodano: 2016-11-07
Zmodyfikowano: 2016-11-07

Marek Kudlik najlepszy na zakończenie sezonu Pol Tour. Poznaliśmy nazwiska pierwszych zakwalifikowanych do Mistrzostw Polski - Rumia 2016.

W ostatnim w tym roku turnieju Grand Prix Polski "Brześć - Słomka Ptysiowa" Pol Tour najlepszm zawodnikiem okazał się bilardzista ERG Bieruń Folie - Marek Kudlik. W niedzielne przedpołudnie Marek pokonał Tomasza Kapłana 8:6, a potem stoczył dwa emocjonujące mecze, w których okazał się lepszy tylko jedną partią. W półfinale grał z Mariuszem Skonecznym, a w finale z Sebastianem Batkowskim. Trzecie miejsce zajął także Mieszko Fortuński. On w półfinale z Batkowskim przegrał 6:8.

Łącznie we Wrocławiu zagrało 65 bilardzistów.

Po ostatnim Grand Prix Polski poznaliśmy pierwszych szczęśliwców, którzy zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 12-16 grudnia w Rumi. Zgodnie z Regulaminem Sportowym, kwalifikację uzyskali ubiegłoroczni mistrzowie Polski oraz 24 najwyżej sklasyfikowanych zawodników w Rankingu sezonu 2016. Pozostałych wyłonią eliminacje oraz "Dzikie Karty".

Eliminacje do Mistrzostw Polski podzielone zostaną na dwa terminy. Pierwsze turnieje rozegrane zostaną w dniach 19-20 listopada w Białymstoku, Kielcach i Łodzi. Druga seria odbędzie się w dniach 3-4 grudnia w Gdańsku, Krakowie i Poznaniu. Więcej informacji w Regulaminie Eliminacji do Mistrzostw Polski 2016.