Dodano: 2009-04-02
Zmodyfikowano: 2009-04-30

Wojciech Trajdos tryumfatorem pierwszego turnieju

30 kwietnia 2009

Zakończył się pierwszy turniej z cyklu Nobel Sport 3 Stawy. Zawody rozegrane zostały w Katowickim Centrum Handlowym a wzięło w nich udział 32 najlepszych polskich bilardzistów. Pula nagród wyniosła aż 12 tys. zł, która podzielona została na ośmiu najlepszych zawodników. Zwyciężył Wojciech Trajdos (Konsalnet Warszawa), który w finale pokonał Mateusza Śniegockiego (Hades Poznań) po bardzo ciekawym meczu 9:8. Trzecie miejsca wywalczyli Tomasz Kapłan (Ósemka Rzeszów) oraz Radosław Babica (Nosan Kielce). W najlepszej ósemce znaleźli się także: Mariusz Skoneczny, Karol Skowerski, Tomasz Malinowski oraz Krzysztof Drąka. Głównym celem organizatorów była promocja sportu bilardowego. W ciągu dwóch dni pojedynki obejrzało setki widzów, klientów  Centrum Handlowego „3 Stawy". Wśród atrakcji turnieju znalazł się pokaz wielokrotnego Mistrza Świata w trikach bilardowych - Bogdana Wołkowskiego oraz typowanie na zwycięzcę imprezy. Uczestnicy zabawy mogli wygrać atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu bilardowego. Kolejna edycja turnieju zaplanowana jest na początek czerwca a w zawodach weźmie udział ponownie 32 zawodników.

Zobacz galerię zdjęć z pierwszego dnia zawodów oraz pokazu trików Bogdana Wołkowskiego!

28 kwietnia 2009

Już jutro w Centrum Handlowym 3 Stawy w Katowicach rozegrany zostanie pierwszy turniej z cyklu Nobel Sport 3 Stawy. Cały cykl będzie się składał z 4 imprez. Oprócz kwietniowego terminu, turnieje rozegrane zostaną w czerwcu, wrześniu i grudniu. W zawodach weźmie udział 32 zaproszonych  polskich bilardzistów a powalczą oni o niebagatelne pieniądze. Pula nagród w pierwszych zawodach ma wynieść 12 tys. zł z czego zwycięzca "zgarnie" 4000 PLN, pokonany  finalista wzbogaci się o 3000 zł. W ciagu 2 dni turniej ma się toczyć na 4 profesjonalnie przygotowanych stołach bilardowych Olimpic firmy WiK. Zawodom patronuje Polski Związek Bilardowy.