EPBF Euro Tour

Dodano: 2017-02-27
Zmodyfikowano: 2017-02-27

Kolejne podium Katarzyny Wesołowskiej! Panowie z ERG Bieruń Folie sklasyfikowani na 9. miejscu.

Kolejny świetny występ zanotowali polscy bilardziści w turnieju EPBF Euro Tour. We włoskim Treviso mogliśmy cieszyć się z brązowego medalu, tym razem w kategorii kobiet.

Dla Katarzyny Wesołowskiej jest to kolejne podium w Pucharze Europy na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. Bilardzistka TVsports Idoslubu.pl Kielce co prawda przegrała w pierwszym swoim meczu we Włoszech, jednak zdołała awansować do strefy pucharowej z lewej strony tabeli. Jak się później okazało, Wesołowska była jedyną zawodniczką z Polski, która znalazła się w etapie LAST 16. W pierwszej rundzie pucharówki Polka wygrała z wielokrotną medalistką Mistrzostw Europy - Louise Furberg ze Szwecji a w ćwierćfinale nie dała większych szans Melanie Suessenguth z Niemiec. W półfinale Kasia uległa multimistrzyni Europy - Jasmin Ouschan. Finał niespodziewanie wygrała Niemka Ina Kaplan, która wygrała z Austriaczką 7:4.

W kategorii mężczyzn tym razem żaden z Polaków nie zdołał awansować do strefy medalowej. Nie oznacza to jednak, że biało-czerwoni nie zaliczyli dobrego występu. W najlepszej 16-stce zameldwoali się bilardziści ERG Bieruń Folie - Mieszko Fortuński i Konrad Juszczyszyn. W strefie pucharowej zagrali jeszcze Wojciech Szewczyk i Wojciech Sroczyński (obaj Konsalnet Warszawa). Zawody wygrał Niemiec Ralf Souquet, dla którego było to 22. zwycięstwo w karierze.