Dynamic Billard Best of East

Dodano: 2009-05-04
Zmodyfikowano:

Sensacja w Łodzi. Piotr Kudlik ( Metal Fach LP Sokółka) zwycięzcą Międzynarodowego Pucharu Polski w Pool Bilard 9 bil.

W wielkim finale ten zaledwie dziewiętnastoletni zawodnik pierwszoligowego zespołu z Sokółki pokonał jednego z najbardziej utytułowanych naszych zawodników Tomasza Kapłana ( Ósemka Rzeszów). Wcześniej w meczu półfinałowym pokonał natomiast zwycięzcę zawodów Euro Tour Wojciecha Trajdosa. Brawa tym większe, że w finale przegrywał już 4-6 by ostatecznie zwyciężyć 7-6. To największy sukces tego młodego utalentowanego wychowanka UKS Spartan Chodów, nie zapominając oczywiście o medalach mistrzostw Europy juniorów. Zadowolony był szef klubu z Sokółki p. Lech Piekarski tym bardziej , że  oprócz zwycięzcy w pierwszej ósemce znalazł się jeszcze jeden zawodnik LP jego syn Konrad zajmując piąte miejsce.Zdobywca drugiego miejsca Tomasz Kapłan, który już dwa razy wygrał łączny ranking tych zawodów i kilkanaście razy stawał na podium będzie musiał po raz kolejny zadowolić się „tylko” drugim miejscem. Na najniższym stopniu podium stanął wspominany już wcześniej W. Trajdos (Konsalnet Warszawa) oraz jego klubowy kolega Sławomir Nowak.
Mecz finałowy będzie można obejrzeć na antenie TELE 5 już 23 maja o godzinie 15.20 a dzień później o godz. 10.10. oraz na stronie TVsports.pl
Pełna relacja z zawodów wraz z retransmisją video już jutro.

Pełne wyniki na stronie:
bilard-sport.pl

15 maja 2009

Klub Frame w Łodzi będzie gospodarzem drugich tegorocznych zawodów z cyklu Pucharu Europy Wschodniej. Zawody zaliczane są zarówno do rankingu Polski jak i Best of the East. Wśród faworytów upatruje się głównie reprezentantów naszego kraju z zwycięzca pierwszych zawodów Mariuszem Skonecznym na czele.

Z zawodów przeprowadzona zostanie transmisja video na stronie www.tvsports.pl oraz relacja on-line na stronie bilard-sport.pl

Podczas uroczystego otwarcia wystąpi natomiast lider zespołu „SPOKO” nominowany w kategoriiMuzyczne Scyzoryki 2009” … więcej

15 kwietnia 2009
W dniach 16-17 maja rozegrane zostaną kolejne zawody Dynamic Bilard Best of East. Podobnie jak przed rokiem najlepsi wschodnioeuropejscy zawodnicy swoje kije skrzyżują w Łodzi. Wtedy w zawodach zwyciężył Mariusz Skoneczny (Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki), który po rewelacyjnej grze pokonał w finale Mateusza Śniegockiego aż 7:0. Ostatniego "Besta" (Serbian Open) również wygrał Mariusz. Czy w majowych zawodach również będzie tryumfował przekonamy się już niebawem. W Łodzi będzie o co walczyć, łączna pula nagród wyniesie aż 4500 Euro a zwycięzca wzbogaci się o 1300 Euro. Przewidziane są także dodatkowe nagrody dla najlepszej bilardzistki oraz najlepszego juniora. Zainteresowanych startem w turnieju prosimy o zapoznanie się z regulaminem tegorocznego cyklu, szczegóły można znaleźć na stronach organizatora -

Pod koniec maja natomiast w Poznaniu rozegrane zostaną kolejne zawody z cyklu Grand Prix Polski WiK Pol Tour. Wszystkich zainteresowanych startem już teraz zachęcamy do zgłaszania się na zawody. Więcej informacji na stronie organizatora - www.makmarketing.pl