Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Mistrzostwa Europy Juniorów 2017

Dodano: 2017-08-08
Zmodyfikowano: 2017-08-09

12 medali na bilardowym Euro! Dwie nominacje na mistrzostwa świata!

Podopieczni Piotra Kędziora osiągnęli podczas Mistrzostw Europy Juniorów niesamowity wynik. Biało-czerwoni w klasyfikacji medalowej zajęli 4. miejsce a do kraju przywiozą 12 krążków, najwięcej ze wszystkich ekip startujących w tegorocznej edycji młodzieżowego Euro.


Wczoraj emocjonowaliśmy się finałami gier drużynowych oraz rozgrywkami w 9-bil. Do złotych medali zabrakło bardzo niewiele. Drużyna juniorów uległa w finale reprezentacji Niemiec 1:2 a w decydującym starciu Daniel Macioł przegrał 7:8 z Kevinem Shiller. Podobną sytuację mieliśmy w grupie pupili. Polacy przegrali z Finlandią 1:2 a w ostatnim meczu Szymon Kural musiał uznać wyższość Micke Stroema, kończąc spotkanie wynikiem 5:6. Ostatnia szansa na złoto pojawiła się w finale kategorii pupili, gdzie Wiktor Zieliński podejmował Bośniaka Sanjina Pehlivanovica. Tego dnia szczęście jednak nie było po naszej stronie. Historia ponownie się powtórzyła i Wiktor przegrał 6:7.

Kolejny rok z rzędu polscy juniorzy odgrywają jedną z głównych ról w Europie. W tym sezonie w składzie mieliśmy aż pięciu debiutantów. Cieszy fakt, iż każdy z zawodników przywiezie z mistrzostw medal. Piotr Polis, Mateusz Zdziech, Dominik Jastrząb, Tomasz Krysztofik i Szymon Błażej wywalczyli drużynowe srebro. Kinga Pietrzak i Weronika Karwik zdobyły natomiast krążki w grach indywidualnych, tak samo jak 13-letni Szymon Kural. Nie zawiódł Wiktor Zieliński, który wywalczył 5 medali (razem z drużynówką), w tym najcenniejszy - złoto w 14/1. Daniel Macioł i Kamil Sząszor kończą kariery juniorskie z Indywidulanymi medalami oraz wywalczonymi w drużynie.
Nominację na mistrzostwa świata juniorów, które w tym roku odbędą się w Moskiwie  otrzymali natomiast Wiktor Zieliński i Weronika Karwik.

Klasyfikacja medalowa przedstawia się następująco (kolejno złote, srebrne i brązowe medale):

1. Rosja - 5-2-1
2. Niemcy - 3-0-4
3. Bośnia i Hercegowina - 2-1-0
4. POLSKA - 1-6-5
5. Holandia - 1-0-3
6. Finlandia - 1-0-1
7. Ukraina - 0-1-2
8. Estonia - 0-1-1
     Cypr Północny - 0-1-1
     Serbia - 0-1-1
11. Chorwacja - 0-0-2
12. Białoruś - 0-0-1
     Czechy - 0-0-1
     Dania - 0-0-1
     Norwegia - 0-0-1
     Turcja - 0-0-1

Serdeczne gratulacje za świetny wynik należą się trenerowi Piotrowi Kędziorowi oraz asystującemu mu w Holandii Andrzejowi Siejko. Wielkie podziękowania należą się trenerom klubowym, szefom klubów, rodzicom oraz sponsorom, bez pomocy których nasi najmłodsi nie mieli by szansy na rozwój swojej kariery sportowej. Oczywiście największe gratulacje należą się przede wszystkim samym zawodnikom, którzy zapracowali i zasłużyli na swój sukces.
Udział w zawodach oraz przygotowaniach został sfinansowany ze srodkó MSiT, PZBil oraz Sponsorów.

Wszystkie wyniki dostępne są na stronach europeanpoolchampionships.eu.

Powrót
© 2018 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System