EPBF Euro Tour

Dodano: 2017-08-14
Zmodyfikowano: 2017-08-14

Oliwia Czupryńska ze srebrnym medalem Dutch Open!

Dobra passa Polaków w Leende trwa. Po świetnym występie i worku medali w Mistrzostwach Europy Juniorów, Oliwia Czupryńska dorzuciła srebrny medal w kobiecej edycji EPBF Euro Tour.

Polka od samego początku turnieju prezentowała sie wyśmienicie. Do strefy pucharowej (Last 16) awansowała bez porażki, po drodze pokonując między innymi rywalkę z niedawno zakończonych World Games - Rosjankę Natalyę Seroshtan. W Finałowym etapie wygrała kolejno z Ine Helvik (Norwegia), Melanie Suessenguth (Niemcy) a w półfinale Elyul Kibaroglu (Turcja). Finał tym razem nie należał do naszej reprezentantki. Lepsza w tym meczu okazała się Białorusinka Margeta Fefilova, która zwyciężyła w w EPBF Euro Tour po raz pierwszy w karierze.

Wysokie piąte miejsce zajęła Katarzyna Wesołowska. Do strefy pucharowej nie zdołały awansować: Ewa Bąk, Monika Ząbek oraz Kinga Rauk.

W turnieju męskim tym razem Polacy nie odegrali znaczącej roli. W Last 32 zobaczyliśmy pięciu Polaków. Najwyżej sklasyfikowany został Wojciech Szewczyk - 9. miejsce. Wiktor Zieliński, Mateusz Śniegocki, Konrad Juszczyszyn i Radosław Babica zajęli 17. miejsce.