Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Mezz Cues
Współpracują z nami
Aktualności

Mistrzostwa Europy w Bilard Old Boys - Holandia 2017

Dodano: 2017-08-14
Zmodyfikowano: 2017-08-22

Mistrzostwa Europy Seniorów zakończone. Bąk, Misiewicz i Kiernicki zebrali cenne doświadczenie.

22 sierpnia 2017

W Leende zakończył się przedostatni akcent bilardowego maratonu. Wczoraj do historii przeszły Mistrzostwa Europy Seniorów 2017 (dla zawodników po 40 roku życia). Polskę reprezentowali: Radosław Misiewicz, Tomasz Bąk i Adam Kiernicki.

Niestety w dalszym ciągu nie udaje się powtórzyć sukcesu z 2011 roku, kiedy to Tomasz Malinowski sięgał po srebrny medal odmiany 10-bil. Tegoroczny skład, mimo iż nie odegrał znaczącej roli, to pokazał się z dobrej strony. Najlepszy wynik osiągnął Tomasz Bąk, który zajął 9. miejsce w turnieju w 10-bil. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, iż cała trójka wystąpiła w roli debiutantów. Większość tegorocznych medalistów, to bardzo doświadczeni zawodnicy, którzy w przeszłości zdobywali medale na arenach międzynarodowych w kategorii Open i mają za sobą kilkanaście a nawet kilkadziesiąt startów w turniejach na Starym Kontynencie. Polacy w imprezie tej rangi stawiają dopiero pierwsze kroki.

Serdeczne podziękowania należą się indywidualnym sponsorom zawodników, bez których start Polaków w Leende być może nie doszedłby do skutku. Słowa uznania kierujemy do: Burmistrza Miasta Oleśnica - p. Michała Kołacińskiego, fabryki Mebli Bodzio, Dolmat sp. z o.o., p. Michała Grabowskiego, PW Eurotech oraz Urzędu Miasta i Gminy w Wieliczce.

Klasyfikację medalową ME Seniorów wygrali Norwegowie. Zdobyli 4 złote i 1 brązowy medal. Największą liczbę krążków, bo aż 12, wywalczyli Niemcy.

Przed nami ostatni turniej w Leende. Jutro rozpoczynają się Mistrzostwa Europy U23.

Wszystkie wyniki ME Seniorów dostępne są na stronie https://europeanpoolchampionships.eu/ w dziale „Previous Events"

16 sierpnia 2017

Tomasz Bąk, Radosław Misiewicz i Adam Kiernicki rozpoczynają walkę o medale!

W Holandii bilardowy maraton nadal trwa. Przy stołach w Leende do walki stanęli dzisiaj zawodnicy po 40. roku życia. Biało-czerwonych barw bronią: Tomasz Bąk, Radosław Misiewicz oraz Adam Kiernicki.

Zawody rozegrane będą w dwóch kategoriach: mężczyzn i kobiet. Panie zagrają w 8-bil, 9-bil i 10-bil oraz w drużynówce. Panowie dodatkowo wystartują w odmianie 14/1, której pierwsze mecze ruszyły dzisiaj rano.

Trzymamy kciuki za naszych ORŁÓW!

Pełna relacja dostępna jest na stronie https://europeanpoolchampionships.eu

Powrót
© 2018 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System