Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Mezz Cues
Współpracują z nami
Aktualności

Grand Prix Polski "Brześć - Słomka Ptysiowa" Pol Tour 2017

Dodano: 2017-09-04
Zmodyfikowano: 2017-09-04

Marek Kudlik (ERG Bieruń Folie) zwycięzcą Mistrzostw Gdańska w 10-bil

10 miesięcy czekał Marek Kudlik na zwycięstwo w Grand Prix Polski. Bilardzista ERG Bieruń Folie ostatnio święcił triumf w ubiegłym sezonie we Wrocławiu. Teraz okazał się najlepszy spośród 68 uczestników Mistrzostw Gdańska w 10-bil.

W finale Kudlik pokonał Bartosza Rozwadowskiego z Nosanu Kielce, który na podium GPP zawitał po 4 latach przerwy. Na najniższym stopniu podium znaleźli się liderzy tegorocznego Rankingu Polski - Mariusz Skoneczny i Mieszko Fortuński.

Marek w turnieju odnosił dość pewne zwycięstwa. Najwięcej krwi napsuł mu jego brat Piotr, gdzie w meczu padł wynik 6:5. Ćwierćfinał, półfinał i finał to już pewne zwycięstwa, kolejno z Michałem Turkowskim 6:4, Mariuszem Skonecznym 6:3 i Bartoszem Rozwadowskim 6:3.

Po turnieju w Gdańsku liderem w Rankingu Polski 2017 w dalszym ciągu jest Mariusz Skoneczny, który jednak ma rozegrany o jeden turniej więcej niż Mieszko Fortuński. Po odliczeniu najsłabszego wyniku, który nastąpi po kolejnym GPP, może zdarzyć się, że liderem będzie bilardzista ERG Bieruń Folie. Na trzecie miejsce wskoczył Marek Kudlik.

Serdeczne podziękowania dla właściciela Green Club w Gdańsku, p. Leszka Pieśniaka, za udostępnienie klubu i zagwarantowanie komfortowych warunków do gry oraz dla duetu sędziowskiego - Arkadiusz Sząszor - Marta Bogacz za sprawne przeprowadzenie turnieju.

- Mistrzostwa Gdańska w 10-bil - wyniki
- Ranking Polski - sezon 2017
Powrót
© 2018 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System