Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Polska Liga Blardowa

Dodano: 2017-11-09
Zmodyfikowano: 2017-11-09

Zakończyły się rozgrywki pierwszej ligi, znani są też finaliści zmagań drugoligowych
W pierwszej lidze na finiszu nie było niespodzianek. Dwie drużyny Green Club Gdańsk wywalczyły awans do Bilardowej Ekstraklasy. Regulamin rozgrywek stanowi, iż tylko jeden zespół z każdego podmiotu może startować w najwyższej klasie rozgrywkowej. Przed gdańszczanami decyzja czy wybiorą drugi klub sportowy czy do Bilardowej Ekstraklasy „wprowadzą" tylko jeden zespół. Na tą wiadomość czekają najbardziej zawodnicy Hulakula Warszawa, którzy w rozgrywkach zajęli trzecie miejsce. W przypadku rezygnacji Gdańska to im przysługuje bezpośredni awans.

Ostatnia kolejka nie zakończyła się szczęśliwie dla zespołów Idoslubu.pl Kielce i House of Pool Warszawa. Co prawda zwyciężyli zgodnie po 4:2 ale do trzeciego miejsca trochę zabrakło.

Z pierwszą ligą żegnają się zespoły Frame Łódź, Chorten Elida Białystok i BCB MOSiR II Kętrzyn. Realne szanse na utrzymanie miał w ostatniej kolejce jedynie Frame, ale porażka z kielczanami zepchnęła ich do głębin II ligi.Zakończyła się część zasadnicza sezonu II ligi. Znamy zwycięzców grup oraz zespoły, które zagrają w Turnieju Finałowym II ligi.

Pierwszą grupę zdecydowanie zwyciężył Maximus Bydgoszcz. Awans uzyskał też trzeci skład Green Clubu. Dwie ekipy z Płocka i czwarta drużyna z Gdańska nie zdołały przebić się do pierwszej dwójki i w przyszłym roku ponownie zagrają w II lidze.

Ciekawie zakończyły się rozgrywki w grupie drugiej. W meczu ma szczycie SKB Mrągowo pokonało lidera BCB MOSir IV Kętrzyn aż 5:1 i wskoczyło na drugie miejsce. Podobne zwycięstwo Metal Fach LP II Sokółka dało im zaledwie trzecie miejsce.

Zwycięsko zakończyły ligę prowadzący w grupie trzeciej Zakręcona Bila Poznań i Akademia Bilardowa Rokietnica. O włos od awansu Falquon Hades Poznań.

Jasną sytuację mieliśmy w grupie czwartej. Daleko z przodu Hungry 40 BLU Salony Łazienek Łódź i też bezpiecznie na drugim miejscu Frame II Łódź. O awansie łodzian zadecydowało zwycięstwo z bezpośrednim rywalem do awansu Pictures Warszawa.

Piątą grupę też wygrały zespoły, które w ostatniej kolejce okazały się lepsze. Spider Wrocław i Papa Gusto Opole odskoczyły najszybciej goniącemu DSB Baribal Lubin.

W ostatniej szóstej grupie prowadzący Bilardo.pl Dekada Sosnowiec i Reslogistic Trójkąt Rzeszów nie dały wydrzeć sobie awansu w ostatniej kolejce. Zespoły „środka" Square Kraków i Falcon Sosnowiec w ostatnim meczu podzieliły się punktami.

Dziękujemy wszystkim ekipom za walkę do ostatniej wbitej bili i zapraszamy najlepsze dwie drużyny z każdej grupy na Turniej Finałowy II Ligi, który odbędzie się w klubie Frame w Łodzi w dniach 25-26 listopada 2017.

Arkadiusz Sząszor
Przewodniczący Polskiej Ligi Bilardowej

Wszystkie wyniki na stronach Polskiej Ligi Bilardowej 2017
Powrót
© 2018 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System