Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Mistrzostwa świata kobiet i osób na wózkach inwalidzkich w 9 bil 2017

Dodano: 2017-11-10
Zmodyfikowano: 2017-11-12

Siming Chen oraz Fred Dinsmore mistrzami świata na rok 2017 ! Nasi reprezentanci tym razem bez medali.

 

Dwie najważniejsze imprezy w świecie bilardowym za nami. Jedna z nich rozgrywana w Chinach, druga w Finlandii. W obu mieliśmy naszych reprezentantów i liczyliśmy na ich dobre występy. Niestety tym razem wracamy z imprez bez medalu.


W mistrzostwach świata kobiet Oliwia Czupryńska przegrała dwa spotkania i odpadłą z turnieju w pierwszym dniu. Jedno zwycięstwo zanotowała natomiast Katarzyna Wesołowska, która ostatecznie została skalsyfikowana na 33 miejscu. Dodajmy, jednak że rywalizację kobiet absolutnie  zdominowały zawodniczki z Azji w pierwszej 32 było ich… 31 ! ) a najlepszą okazała się Siming Chen . 


Niestety słabiej niż spodziewaliśmy się wypadli nasi reprezentanci w mistrzostwach świata osób na wózkach inwalidzkich. Emil Malinowski i Leszek Blumczyński ( w ubiegłym roku wywalczył brązowy medal )  przegrali dwa spotkania o pierwszego dnia pożegnali się z zawodami.  Złoty medal wywalczył natomiast Fred Dinsmore.


Start Leszka Blumczyńskiego, Emila Malanowskiego i ich trenera Andrzeja Siejki oraz Oliwi Czupryńskiej został pokryty ze środków Polskiego Związku Bilardowego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Pełne wyniki z zawódów na stronach :


Mistrzostwa Świata Kobiet

Mistrzostwa Świata Osób na Wózkach Inwalidzkich  

Powrót
© 2018 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System