Mistrzostwa Polski Amatorów w Bilard - Łódź 2017

Dodano: 2017-11-17
Zmodyfikowano: 2017-11-20

Andrzej Guzanowski (Chorten Elida Białystok) Mistrzem Polski Amatorów!

Trzy dni trwały zmagania, które wyłoniły Mistrza Polski Amatorów w 8-bil 2017. W tym czasie rozegrano 735 spotkań, a w tym najważniejszym finałowym spotkali się Mariusz Gołdyn (Falcon Sosnowiec) oraz Andrzej Guzanowski (Chorten Elida Białystok). Lepszy okazał się Andrzej, który zwyciężył 5-2 i sięgnął po tytuł Mistrza Polski Amatorów 2017. Zwycięzca nie krył swojego zadowolenia, tak samo jak pozostali medaliści. Na trzecim miejscu uplasowali się Tomasz Bogdanowicz (Chorten Elida Białystok) oraz Robert Pasternak (Idoslubu.pl Kielce). Ciekawostką jest fakt, że dla Tomasza i Roberta to drugi brązowy medal w tych zawodach. Tomasz pierwszy zdobył dwa lata temu natomiast Robert dwanaście i co ciekawe w zawodach rozegranych w klubie Elida.

Wręczono również nagrody specjalne, które otrzymały Green Club z Gdańska i Falcon Sosnowiec za najwyższą frekwencję oraz BCB MOSiR Kętrzyn i UKS Dragon Janowiec Wielkopolski za najlepsza promocję. Podziękowania odebrał również klub Frame na czele z p. Krzysztofem Gardjasem i Katarzyną Kulazińską. Wielkie podziękowania należą się organizatorom eliminacji regionalnych oraz ich uczestnikom oraz gratulacje dla tych którzy uzyskali awans do wielkiego finału.

Już dzisiaj wiemy, ze w przyszłorocznej edycji czeka kilka bardzo istotnych zmian. Jedyne co pozostanie takie samo to świetna przyjazna atmosfera, która panuje podczas zawodów jak również po ich zakończeniu.

Mistrzostwa zostały dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.