Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Mistrzostwa Świata w 9-bil - Katar 2017

Dodano: 2017-12-07
Zmodyfikowano: 2017-12-15

Carlo Biado mistrzem świata

11 grudnia 2017

Filipińczyk, który w rundzie "Last 32" pokonał Tomasza Kapłana 11:8, został nowym mistrzem świata w 9-bil. Carlo Biado ten rok może zaliczyć do wyjątkowo udanych. Jego łupem padły dwie najbardziej prestiżowe imprezy roku. W sierpniu zwyciężył w The World Games - Wrocław 2017, teraz wreszcie sięgnąl po mistrzostwo globu!


W finale Biado pokonał swojego rodaka Rolanda Garcia 13:5. Brązowe medale wywalczyli: Wu Kun Lin (Tajwan) oraz jedyny Europejczyk w stawce ośmiu najlepszych - Eklent Kaci (Albania). Filipińczyk za zwycęstwo otrzymał czek na 30.000$. Całkowita pula nagród w Mistrzostwach wyniosła 200.000$

Pełne wyniki Mistrzostw Świata w 9-bil na stronie esnooker.pl.

11 grudnia 2017


Finałowe dni już bez reprezentantów Polski

Już tylko dwa dni pozostały do zakończenia tegorocznych Mistrzostw Świata w 9-bil, które od soboty trwają w stolicy Kataru - Doha. Dzisiaj do walki o najważniejsze trofeum stanęła najlepsza szesnastka turnieju. Niestety w tym gronie nie ma już żadnego z naszych reprezentantów.Jeszcze wczoraj w strefie pucharowej walczyło sześciu Polaków. Pierwszą rundę przeszli: Mateusz Śniegocki, który wygrał z Nickiem Malai (Grecja), Tomasz Kapłan, po zwycięstwie w bratobójczym pojedynku nad Wojtkiem Szewczykiem oraz Radosław Babica, który pokonał Tajwańczyka Yu Li Si. Na 33. miejscu sklasyfikowani zostali: Wiktor Zieliński (porażka z Davidem Alciade - Hiszpania), Mieszko Fortuński (przegrana z Chang Yu Lung - Tajwan) oraz wcześniej wspomniany Wojciech Szewczyk.

Wśród najlepszej 32-ki mieliśmy więc trzech Polaków i nadzieje na pierwszy w historii indywidualny medal Mistrzostw Świata w kategorii mężczyzn. Niestety te marzenia rozwiali przeciwnicy naszych reprezentantów. Tomek przegrał ze zwycięzcą The World Games 2017 - Carlo Biado z Filipin a Mateusz nie dał rady dobrze grającemu Joshua Fillerowi Niemiec, świeżo upieczonemu MVP tegorocznej edycji Mosconi Cup. Jako ostatni poległ Radek Babica, który po wyrównanej walce przegrał ostatecznie 9:11 z Tajwańczykiem Ko Ping Chung.

Dzisiaj turniej będzie się toczył, aż do wyłonienia półfinalistów. Mistrza świata poznamy jutro ok. godziny 16:00.

Wyniki oraz video na stronie esnooker.pl

11 grudnia 2017

Sześciu Polaków w strefie pucharowej

Wśród 64 graczy, którzy awansowali do finałowego etapu Mistrzostw Świata w 9-bil, jest sześciu Polaków. Wczoraj z "prawej strony tabeli" awansował Tomasz Kapłan (po zwycięstwie z Rusłanem Chinakhovem) oraz Radosław Babica, który pokonał Davida Alcaide. Dzisiaj do tej dwójki dołączyło kolejnych czterech, kwalifikując się z koszyka przegranych: Wiktor Zieliński, Mateusz Śniegocki, Wojciech Szewczyk i Mieszko Fortuński. Sztuka awansu do finałowego etapu nie udała się niestety Konradowi Juszczyszynowi, który przegrał z Abdullah Al Yousef z Kuwejtu i sklasyfikowany został na 65 miejscu.

jeszcze dzisiaj będą znane wynki losowania finałowego etapu. Od tego momentu walka toczyć się będzie do 11 wygranych partii.

Wyniki on-line mozna śledzić na 
stronie E-Snooker.pl

7 grudnia 2017

Siedmiu Polaków zagra w najważniejszej imprezie w tym roku. Początek zmagań już w sobotę.

To już ostatnia odsłona w bilardowym kalendarzu 2017 - Mistrzostwa świata w 9-bil zakończą tegoroczny sezon sportowy. Tytułu mistrzowskiego będzie bronił Albin Ouschan z Austrii. Stolica Kataru, Doha będzie gościła światową czołówkę ósmy raz z rzędu.

Mistrzostwa Świata w 9-bil - arena gier

W finałowym etapie zagra 128 najlepszych zawodników z ponad 40 krajów, w tym aż 7 reprezentantów Polski i jest to najliczniejsza grupa biało-czerwonych w historii. Listę otwierają bilardziści Konsalnet Warszawa: Wojciech Szewczyk i Mateusz Śniegocki. Dwóch reprezentantów wysyła również ERG Bieruń Folie a są nimi Mieszko Fortuński i Konrad Juszczyszyn. Stawkę uzupełnią: Tomasz Kapłan (Nosan Kielce), Wiktor Zieliński (Hades Poznań) i Radosław Babica (Rokietnica).

W „Galerii Sław" Mistrzostw Świata w 9-bil numerem jeden jest Amerykanin Earl Strickland, który ma w swoim dorobku 3 tytuły mistrzowskie (1990, 1991 i 2002). Po dwa zwycięstwa mają: Johnny Archer z USA (1992 i 1997), Tajwańczyk Fong Pang Chao (1993 i 2000) oraz Niemiec Torsten Hohmann (2003 i 2013).

Rozgrywki grupowe rozpoczną się 9 grudnia i potrwają 3 dni. Potem czeka nas strefa pucharowa, z udziałem 64 najlepszych zawodników. Mistrza świata poznamy w czwartek 14 grudnia. Pula nagród w turnieju wyniesie 200.000$, z czego zwycięzca zgarnie 30.000.

Wsparcie finansowe z Polskiego Związku Bilardowego oraz MSiT na udział w zawodach otrzymali medaliści mistrzostw Europy m. Fortuński, K. Juszczyszyn, T. Kapłan i M. Śniegocki oraz ME juniorów W. Zielińśki. 

Mistrzostwa Świata w 9-bil będzie można śledzić w Internecie:
- wyniki on-line na stronie E-Snooker.pl
- video z poszczególnych stołów na kanale YouTube
Powrót
© 2018 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System