Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Spotkanie z Prezydentem RP

Dodano: 2018-01-12
Zmodyfikowano: 2018-01-12

Puchar Prezydenta Andrzeja Dudy dla Najlepszego Bilardzisty w 2018 roku!

PGE Narodowy był miejscem spotkania zorganizowanego przez Prezydenta RP Andrzeja Dudy z przedstawicielami wszystkich związków sportowych w Polsce. Odbyło się ono w ramach obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości.

   

Przedstawiono film prezentujący osiągniecia sportowców, a Prezydent podkreślił ogromną rolę sportu powszechnego jak również sportowców, którzy są ambasadorami naszego kraju oraz dają wiele radości i powodów do dumy: "- Sport ma w tym sensie państwowym przynajmniej dwa wymiary. Pierwszy - ten najbardziej ogólny, ale niezwykle potrzebny - to sprawność fizyczna i zdrowie społeczeństwa, które tworzy dane państwo. To jest ważne ze względów oczywiście zdrowotnych. Te największe talenty, które mogą tworzyć w państwie sport w tym drugim tego słowa znaczeniu. Sport wielki - na najwyższym poziomie, sport, który tak silnie jest związany z polityką państwa i polityką międzynarodową. Każde państwo, które chce istnieć na arenie międzynarodowej - które jest silne czy ma ambicje bycia państwem silnym, liczącym się - inwestuje w sport. Ci najwięksi mają najwięcej sukcesów, ponieważ ich nakłady i zaangażowanie w rozwój sportu, w pozyskiwanie zawodników, w ich wychowywanie jest największe. W ilu miejscach na świecie, w ilu państwach padały te nazwy: Polska, polski zawodnik, Polacy! Ile razy były powtarzane, ile razy odgrywano nasz hymn ? „Mazurek Dąbrowskiego" ? na wszystkich kontynentach przy okazji wydarzeń sportowych."

Była to tez okazja do wspomnień i przypomnienia najwspanialszych chwil w historii występów naszych zawodników na arenach międzynarodowych oraz wielu spotkań kuluarowych działaczy sportowych.

Polski Związek Bilardowy otrzymał również specjalny okolicznościowy Puchar Prezydenta RP. Otrzyma go bilardzista, który osiągnie najlepszy wyniki sportowy w sezonie 2018.
Powrót
© 2018 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System