Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

World Pool Masters 2018

Dodano: 2018-01-17
Zmodyfikowano: 2018-03-05

Niels Feijen mistrzem po raz drugi!

5 marca 2018

"Terminator" zwyciężył w 25. edycji Światowego Turnieju Mistrzów, który wczoraj późnym wieczorem zakończył się na Gibraltarze. Niels Feijen pokonał w finale Amerykanina Shane'a Van Boeninga 8:4.

Holender od pół roku zmagał się z kontuzją łokcia, przez co nie wystartował w wielu ważnych imprezach. Odpuścił między innymi Euro Tour i nie zobaczyliśmy go podczas ubiegłorocznego Mosconi Cup. Droga po drugi w karierze tytuł World Pool Masters była więc bardzo wyboista i zasługuje na wielki szacunek.


Wśród szesnastki zawodników zobaczyliśmy równiez Polaka Karola Skowerskiego. Mistrz z 2012 roku jednak uległ w pierwszej rundzie sześciokrotnemu zwycięzcy WPM - Ralfowi Souquetowi z Niemiec.

Większośc turnieju transmitował na żywo SPORTKLUB POLSKA. Mecze komentowali Marcin Krzemiński i Emil Paliwoda.

Więcej informacji na temat World Pool Masters na stronach www.matchroompool.com.

28 lutego 2018


Światowy Turniej Mistrzów od piątku NA ŻYWO na antenie SPORTKLUB. Meczem otwarcia pojedynek Skowerski - Souquet.

Już za dwa dni w
Tercentenary Sports Hall na Victoria Stadium na Gibraltarze rozpocznie się jubileuszowa, 25. edycja World Pool Masters. Wśród 16 zaproszonych zawodników jest również Karol Skowerski z Nosanu Kielce.

Jak już informowaliśmy wcześniej, przeciwnikiem Karola w pierwszej rundzie będzie żyjąca legenda pool bilarda - Ralf "Cesarz" Souquet. Niemiec w swojej karierze wygrywał ten prestiżowy turniej aż 6 razy. "Skower" w turnieju miał przyjemność wystąpić trzy razy. W 2012 roku wygrał całe zawody w finale pokonując Mateusza Śniegockiego. Rok później turniej zakończył się dla Polaka na pierwszej rundzie. W 2014 roku natomiast Karol zaliczył udany występ, zajmując ostatecznie 3. miejsce.


Wczoraj Matchroomsport opublikował kilka zmian. W turnieju nie zobaczymy byłych mistrzów - Tonego Drago z Malty oraz Filipińczyka Francisco Bustamante. Na ich miejsce organizator zaprosił Karla Boyes'a (Anglia) oraz Jushuę Fillera (Niemcy). Zmienił się również nieco terminarz gier pierwszego dnia. W związku z tym, meczem otwarcia będzie pojedynek Karola Skowerskiego z Ralfem Souquet. Początek już w piątek 2 marca o godzinie 19:00.

Większość turnieju będzie transmitował na żywo SPORTKLUB. Relacje z Gibraltaru codziennie o godzinie 19:00. Pojedynki komentować będą Marcin Krzemiński i Emil Paliwoda.
 
Cały plan gier przedstawia się następująco:

Piątek, 2 marca - 19:00
- NA ŻYWO - SPORTKLUB

Pierwsza runda

Ralf Souquet (Niemcy) v Karol Skowerski (Polska)

Niels Feijen (Holandia) v Raj Hundal (Indie)

David Alcaide (Hiszpania) v Karl Boyes (Anglia)

Sobota, 3 marca - 13:30


Pierwsza runda

Wu Jiaqing (Chiny) v Dennis Orcollo (Filipiny)

Shane Van Boening (USA) v Daryl Peach (Anglia)

Darren Appleton (Anglia) v Earl Strickland (USA)


Sobota, 3 marca - 19:00
- NA ŻYWO - SPORTKLUB

Pierwsza runda

Alex Pagulayan (Kanada) v Alex Lely (Holandia)

Jayson Shaw (Szkocja) v Joshua Filler (Niemcy)

Ćwierćfinał 1
- Alcaide/Boyes v Souquet/Skowerski

Niedziela, 4 marca - 13:30


Ćwierćfinały

Feijen/Hundal v Wu/Orcollo

Van Boening/Peach v Appleton/Strickland

Pagulayan/Lely v Shaw/Filler


Niedziela, 4 marca - 19:00
- NA ŻYWO - SPORTKLUB

Półfinał 1

Półfinał 2

Finał


31 stycznia 2018


"Cesarz" przeciwnikiem Skowerskiego w pierwszej rundzie

Sześciokrotny zwycięzca World Pool Masters, mistrz świata i wielokrotny mistrz Europy - Niemiec Ralf Souquet - będzie przeciwnikiem Karola Skowerskiego w pierwszej rundzie jubileuszowej 25. edycji Światowego Turnieju Mistrzów.

Pojedynek rozegrany zostanie już w pierwszej sesji turnieju, czyli wieczorem w piątek.

Więcej informacji na temat trunieju na stronach www.machroompool.com.


17 stycznia 2018


Karol Skowerski zagra w 25. edycji Światowego Turnieju Mistrzów

World Pool Masters powraca na Gibraltar w dniach 2-4 marca. Matchroom Sport na 25-lecie tego prestiżowego turnieju zaproszeniowego przygotował dla fanów bilarda nie lada smaczek. Do tegorocznej edycji organizator postara się zaprosić jak najwięcej byłych mistrzów aby w ten sposób uczcić ćwierćwiecze turnieju. Miejscem gier będzie ponownie Tercentenary Sports Hall na Victoria Stadium.


W tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć mistrza z 2012 roku Karola Skowerskiego, który wystąpi w World Pool Masters już po raz czwarty a w historii swoich startów może pochwalić się pierwszym i trzecim miejscem. Matchoom Sport opublikoiwał już połowę z listy startowej turnieju. Wśród uczestników znaleźli się: Shane Van Boening (zwycięzca 2014 i 2015), Niels Feijen (zywcięzca 2013), David Alcaide (obrońca tytułu sprzed roku), Darren Appleton (zwycięzca 2009), Alex Lely (zwycięzca 1999), Daryl Peach (zwycięzca 1995) i oczywiście Ralf Souquet - ikona turnieju WPM nie tylko, sześciokrotny tryumfator tej imprezy. Pozostałe 8 nazwisk poznamy wkrótce.


Powrót
© 2018 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System