Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Derby City Classic 2018

Dodano: 2018-01-25
Zmodyfikowano: 2018-01-25

Bilardziści ERG Bieruń Folie walczą w USA

Horseshoe Casino & Hotel w Południowej Indianie (USA) gości setki bilardzistów podczas turnieju Derby City Classic. W 20. edycji turnieju graja również Polacy, bilardziści ERG Bieruń Folie - Konrad Juszczyszyn, Mieszko Fortuński i Marek Kudlik.

Formuła Derby City Classic jest na tle innych turniejów dość nietypowa. Od 19 do 27 stycznia rozgrywane są zawody w: Bankpool'a, One Pocket, 14/1, 9-bil oraz w 10-bil na 10-stopowym stole. Do rywalizacji w tym ostatnim został zaproszony Konrad Juszczyszyn. W pierwszej rundzie musiał jednak uznać wyższość Filipińczyka Jeffrey'a De Luna. Cały turniej padł łupem innego Azjaty - Roberto Gomeza, który za zwycięstwo zainkasował 16.000$.

Marek Mieszko i Konrad wzięli udział w turnieju Bankpool, czyli w grze od bandy. W rywalizacji najlepszy okazał się Amerykanin Corey Deuel. Warto dodać, że w tej kategorii startowało 471 (!) graczy.

Ciekawie wygląda turniej w 14/1. Codziennie zawodnicy pogą podjąć rękawice i walczyć o jak największego breaka w jednym podejściu. Na razie z wynikiem 227 pkt. prowadzi Dennis Orcullo. Mieszko Fortuński wbił 125 bil a Konrad Juszczyszyn 100. Ośmiu zawodników z najlepszymi breakami awansuje do turnieju głównego.

Po zakończeniu Derby City Classic bilardziści ERG Bieruń Folie będą kontynuować tournee po USA. Zza oceanu wrócą prosto na marcowy Euro Tour a potem bezpośrenio do Polski.

Więcej informacji na temat Derby City Classic na stronie derbycityclassic.com
Powrót
© 2018 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System