Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Polska Liga Bilardowa 2018

Dodano: 2018-02-21
Zmodyfikowano: 2018-02-21

Ruszają rozgrywki I i II Ligi. Zapraszamy na relację on-line.

W najbliższy weekend czeka nas inauguracja sezonu w Polskiej Lidze Bilardowej. Jako pierwsi, w sobotę, kije skrzyżują bilardziści II Ligi. W niedzielę zagraja pierwszoligowcy.

W tym roku do rozgrywek II Polskiej Ligi Bilardowej zgłosiło się 38 zespołów. Od czasu, gdy istnieje podział na Ekstraklasę, I Ligę i II Ligę, jest to wynik rekordowy.


Komisja Polskiej Ligi Bilardowej podzieliła rozgrywki na 7 regionów. W każdym z nich znalazło się po 5 lub 6 drużyn. Uwagę zwraca grupa 7, w której znalazło się aż 4 debiutantów - Masters Chełm, Masters eDom Lublin, Metro Zamość i Champion Sport Pub Chełm. Nowymi zespołami w Lidze są jeszcze Fair Play Jaworzno, 147 Break autazeszwajcarii.pl Warszawa i Billboard Warszawa.

W wyniku podziału na 7 grup, zmienią się nieco zasady rozgrywania turnieju finałowego. Tak jak w latach poprzednich do baraży awansuje po 2 zespoły z każdej z grup i w turnieju finałowym zagra 14 zespołów. Drużyny zostaną jednak podzielone na dwie grupy, po 7 drużyn.

W I Lidze zadebiutują: Bilardo.pl Dekada Sosnowiec, Papa Gusto Opole i Reslogistics Trójkąt Rzeszów. O powrót do Ekstraklasy w 2019 powalczą Arkadia Tczew i Metal Fach LP Sokółka. Stawkę uzupełnią Idoslubu.pl Kielce, Hulakula Warszawa, House of Pool Warszawa oraz Oskar Stalowa Wola. Gospodarzami w pierwszej kolejce bedą zespoły z Warszawy, Sosnowca, Opola i Tczewa.


Informujemy, iż do pierwszej kolejki spotkań zostaną dopuszczeni wszyscy zawodnicy, również ci którzy nie dopełnili formalności związanych z licencją zawodnika. Od drugiej kolejki, bilardziści bez tego dokumentu nie będą mogli brać udziału w rozgrywkach.

Listy zgłoszonych zawodników oraz linki do relacji on-line:
- I Liga  - zawodnicy
- II Liga - zawodnicy
- II Liga - wyniki on-line - sobota, od godziny 12:00
- I Liga - wyniki on-line - niedziela, od godziny 12:00
 

 
Powrót
© 2019 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System