Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Polska Liga Bilardowa 2018

Dodano: 2018-02-26
Zmodyfikowano: 2018-02-26

Wystartowały rozgrywki Polskiej Ligi Bilardowej

Jako pierwsi do stołów bilardowych pospieszyli zawodnicy II ligi. Rekordowa ilość drużyn - 38, największa ilość grup - 7 tylko emocje jak zawsze tak samo wielkie.


W pierwszej grupie już na początku widać wyraźny podział ról. Bezbłędnie zagrały aż trzy ekipy: Zakręcona Bila Poznań, Akademia Bilardowa Rokietnica i Spider Wrocław. W grupie drugiej bez niespodzianek. Wygrywali główni faworyci: Green Club II Gdańsk i Maximus Bydgoszcz lecz strata dwóch punktów przez tych drugich na rzecz debiutantów z Arkadia II Tczew to niespodzianka. Trzecia grupa już bardziej zacięta. Bratobójcze starcia wygrali Kwiaty Polski Frame Łódź i Joker Bilard Team Tomaszów Mazowiecki. A Tago Łódź i UKS Snikers Rękoraj podzieliły się punktami. Gospodarze górą w grupie czwartej. Na czele Bistro Bilard Koryta Mięsna Brzeszcze przed Fair Play Jaworzno i TCF HUB Kraków. SKB Mrągowo pokonało swoich kolegów z drugiego zespołu i zasiadło na fotalu lidera w grupie piątej. Emocje i podział punktów w drugim meczu: Hotel Mazury Giżycko - Metal Fach II Sokółka. Grupa szósta po pierwszej kolejce bez rozstrzygnięcia. W obydwu spotkaniach pomiędzy stołecznymi zespołami padł remis po 3-3 i należy czekać aż da walki włączy się pauzująca drużyna z Białegostoku. Co do ostatniej grupy siódmej to po pierwszej kolejce nie wiadomo kto rządzi w Chełmie. Masters i Champion Sport pub podzieliły się punktami. Sytuację wykorzystali gracze Break 147 Duolife Team Radom i prowadzą w tabeli.

Druga kolejka spotkań już 17 marca.

Bardzo silna zapowiada się w tym roku I Polska Liga Bilardowa. Dwóch spadkowiczów z Bilardowej Ekstraklasy chcących jak najszybciej wrócić na bilardowe salony, trzy bardzo silne ekipy wyselekcjonowane z drugiej ligi no i solidny podstawowy trzon z poprzedniego sezonu. Taka mieszanka daje nam gwarancję mega emocji w sezonie 2018.


Po pierwszej kolejce liderami zaplecza Bilardowej Ekstraklasy zostali zawodnicy Arkadii Tczew, którzy pokonali u siebie beniaminka Reslogistic Trójkąt Rzeszów 5-1. Najlepiej zagrali Kamil Sząszor i nowy nabytek Arkadii Kacper Konkel. Na uwagę zasługuje fakt „powrotu z dalekiej podróży" debla gospodarzy ze stanu 2-8 do zwycięstwa 10-9.
W derbach Warszawy lepsza okazała się Hulakula, pokonując House of Pool 4-2. MVP meczu zastał bezapelacyjnie Maciej Witkowski. Do ostatniej bili walczyli Tomasz Hanaj i Paweł Kaczmarek, gdzie zwycięzcą został bilardzista gospodarzy.
Zacięty pojedynek mogliśmy oglądać w Sosnowcu. Bilardo.pl Dekada nie bez wysiłku pokonała Idoslubu.pl Kielce 4-2. Trudno wyróżnić tu któregoś z graczy, bo cztery pojedynki indywidualne wygrywali inni zawodnicy. Goryczy porażki nie doznali jednak Wojciech Janosz i Maciej Auguścik.
Cenne zwycięstwo z Opola przywieźli bilardziści Oskara Stalowa Wola. Pokonali w pierwszej kolejce Papa Gusto 4-2. „Człowiekiem o żelaznych nerwach" można nazwać Daniela Karkoszkę. Dwukrotnie w 10-bil pokonał zawodników gospodarzy 10-9 i bacznie przyczynił się do sukcesu gości.

Zapewne „pierwsze koty za płoty" ale cztery ekipy pokazały już swoje ostre pazurki. Druga kolejka 18 marca, gdzie do walki włączy się Metal Fach Sokółka.

Arkadiusz Sząszor

Przewodniczący Komisji Polskiej Ligi Bilardowej

Wszystkie wyniki, tabela oraz statystyki na stronach Polskiej Ligi Bildrowej:
- I Liga
- II Liga


Powrót


© 2019 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System