Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

World Cup of Pool 2018

Dodano: 2018-04-10
Zmodyfikowano: 2018-05-22

Chiny najlepszą drużyną globu

21 maja 2018

Pierwsza reprezentacja Chin zwyciężyła w zakończonych w niedzielę w Szanghaju zawodach World Cup of Pool. W finale bilardziści Państwa Środka pokonali zwycięzców sprzed roku, reprezentację Austrii, 10:3. Jiaquing Wu i Liu Haitao zainkasowali tym samym czek na 60.000$.

Wcześniej zwycięski debel pokonał w półfinale Tajwan 9:7. W drugim pojedynku 1/2 finału Austria wygrała z "Chinami B" 9:8. W siedemnastej partii byliśmy świadkami jednego z największych dramatów ostatnich lat. Gdy wydawało się, że po raz pierwszy w historii w finale naprzeciw siebie staną zespoły z tego samego kraju, Ming Wang zaliczył spektakularne pudło na bili numer 9.


World Cup of Pool transmitowały największe stacje telewizyjne na całym świecie, m.in.: Sky Sports czy Eleven Sports. W Polsce fani niebieskiego sukna mogli oglądać turniej za pośrednictwem platformy Facebook.

Wszystkie informacje na temat turnieju na stronie matchroompool.com

18 maja 2018

Bolesna porażka Polaków z obrońcami tytułu

Tegoroczna edycja World Cup of Pool dla Polaków już się skończyła. Wczoraj Wiktor Zieliński i Mateusz Śniegocki niestety przegrali z reprezentacją Austrii - Mario He i Albinem Ouschanem 6:7. Porażka jest o tyle bolesna, że Polacy prowadzili przez całe spotkanie: 3:1, 5:2 i 6:5. Zmorą biało-czerwonych była bila biała, która w drugiej połowie meczu lądowała w łuzie aż 3 razy.


World Cup of Pool w Szanghaju potrwa do niedzieli. Dzisiaj poznamy pełny skład ćwierćfinałów. W 1/4 zameldowali się już, oprócz Austriaków, Holendrzy, Filipińczycy, Tajwańczycy i Chińczycy.


15 maja 2018

Polacy w drugiej rundzie

Mateusz Śniegocki i Wiktor Zieliński zwyciężyli w swoim inauguracyjnym meczu Mistrzostw Świata w Parach. W pierwszej rundzie pokonali reprezentację Kuwejtu 7:4.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia Polaków. Po dwóch partiach "z kija" i kilku minutach gry Zieliński i Śniegocki wyszli na prowadzenie 2:0. Od tego momentu biało-czerwoni nie ustrzegli się kilku błędów, jednak mimo słabszego okresu gry, w dalszym ciągu prowadzili i kontrolowali spotkanie. Przy stanie 6:3 Al Kashawi i Al Awdi wykradli partię Polakom i w kolejnym rozbiciu byli bardzo blisko zdobycia piątego punktu. Mohammad Al Kashawi jednak pomylił się na banalnej "dziewiątce", dając szansę na wbicie Mateuszowi. Śniegol wykorzystał okazję i zamknął mecz wynikiem 7:4.

Polacy w drugiej rundzie zagrają z obrońcami tytułu - Austrią. Albin Ouschan i Mario He pokonali w pierwszej rundzie zespół Chile. Mecz ten rozegrany zostanie w czwartek, jako pierwszy pojedynek drugiej sesji.

14 maja 2018

Mateusz Śniegocki i Wiktor Zieliński rozpoczynają walkę w World Cup of Pool

Już tylko godziny dzielą nas od rozpoczęcia jednego z największych i najbardziej prestiżowych bilardowych turniejów na świecie. W tym roku World Cup of Pool zawitał do Chin, a dokładniej do Luwan Arena w Szanghaju. 32 dwuosobowe zespoły przez 6 dni będą walczyć o 250.000$. Biało-czerwonych barw w tym roku bronią Mateusz Śniegocki (Konsalnet Warszawa) i Wiktor Zieliński (Hades Poznań).

Polacy swój pierwszy mecz rozegrają już jutro, w pierwszej sesji, która rozpoczyna się o godzinie 13:30 czasu lokalnego. W Polsce będzie więc 7:30 rano. Przeciwnikami będzie zespół Kuwejtu w składzie Bader Al Awadhi i Mohammad Al Khashawi. Zwycięzcy tego meczu prawdopodobnie zmierzą się w drugiej rundzie z obrońcami tytułu sprzed roku - zespołem Austrii. Mario He i Albin Ouschan pierwszy mecz zagrają z duetem z Chile.

Tegoroczny polski duet to mieszanka doświadczenia i młodości. Wiktor Zieliński będzie debiutował w imprezie organizowanej przez Matchroom Sport. Mateusz takich turniejów zaliczył już kilka, zdobywając srebrny medal World Pool Masters i 5. miejsce WCOP. Przypomnijmy, iż podobny "miks" zagrał w 2012 roku, kiedy to Karol Skowerski wystąpił z Wojtkiem Szewczykiem. Polacy zanotowali wtedy najlepszy wynik w historii, przegrywając dopiero w finale z zespołem Finlandii 8:10. Trzymamy więc kciuki za powtórkę sukcesu przez Mateusza i Wiktora!

Niestety w tym roku mieszkańcom Polski nie będzie dane obejrzeć WCOP na żywo w żadnej polskiej stacji telewizyjnej. Wykaz Państw transmitujących turniej dostępny jest na stronach matchroompool.com. Tam również można znaleźć wszystkie informacje na temat turnieju.

10 kwietnia 2018

Wiktor Zieliński i Mateusz Śniegocki zagrają w World Cup of Pool

W dniach 15-20 maja, w Szanghaju rozegrany zostanie największy turniej dla bilardowych par - World Cup of Pool. Zawody po latach organizacji w Wielkiej Brytanii powracają do Azji.

Wśród 32 zespołów jest również reprezentacja Polski. W tym roku do Chin lecą bilardziści, którzy na co dzień trenują razem w klubie Hades Poznań - Wiktor Zieliński (wychowanek tego klubu) oraz Mateusz Śniegocki (Konsalnet Warszawa). W pierwszej rundzie rozstawieni z numerem 16 Polacy zmierzą się z reprezentacją Kuwejtu. Mecz ten rozegrany zostanie już pierwszego dnia w pierwszej sesji gier. Zwycięzcy tego meczu zmierzą się w drugiej rundzie z obrońcami tytułu sprzed roku - Austrią lub drużyną z Chile.

Pula nagród w turnieju organizowanym przez Matchroom Sport wynosi 250.000$. Najlepsza para zgarnie 60.000$. Zawody będą transmitowane na żywo do krajów na całym świecie. Nie jest jeszcze znana lista stacji TV. Miejmy nadzieję, że znajdzie się na niej telewizja dostępna w Polsce.

Więcej informacji, w tym pełny terminarz gier na stronie www.matchroompool.com.
Powrót
© 2019 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System