Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Polska Liga Bilardowa 2018

Dodano: 2018-04-16
Zmodyfikowano: 2018-04-16

Trzecia kolejka Polskiej Ligi Bilardowej

Za nami trzecia kolejka na drugoligowym froncie i jak zwykle kolejna dawka emocji. W pojedynku na szczycie pierwszej grupy więcej punktów zaksięgowali goście i Zakręcona Bila Poznań pokonała Akademię Bilardową Rokietnica, tracąc swoje pierwsze ligowe punkty. Niespodziewany remis zaliczył wicelider Spider Wrocław z Falquon Hades Poznań a pierwsze ligowe punkty ( i to od razu 6! ) wywalczył zespół Bilard Team Maria Wałbrzych. Bez niespodzianek w grupie drugiej. Green Club II Gdańsk wypunktował juniorów z Tczewa a Maximus Bydgoszcz nie baz trudu zwyciężył trzecią ekipę z Gdańska. Na czele tabeli dwie drużyny, które już w tej fazie rozgrywek mogą szykować się na baraże. Wyraźnie podzielona jest też grupa trzecia. Zwycięzcy z tej kolejki mają dużą przewagę w tabeli nad pokonanymi. Prowadzi Joker Bilard Team Tomaszów Mazowiecki przed Kwiaty Polskie Frame Łódź i Frame II Łódź. Mecz na szczycie czwartej grupy zakończył się podziałem punktów. Najpierw lepsi okazali się gospodarze Bistro Bilard Koryta Mięsna Brzeszcze aby w drugiej odsłonie zostać pokonanym przez gości Fair Play Jaworzno. Pozycje w tabeli się nie zmieniły. Zwycięstwa odniosły też dwa zespoły TCF HUB Kraków. W grupie piątej rządzi BCB MOSiR II Kętrzyn. Po pokonaniu Hotel Mazury Giżycko prowadzą w grupie pomimo mniej rozegranych spotkań. Po wygranej w tej kolejce trzeci w tabeli jest Metal Fach LP II Sokółka. Na czele grupy szóstej znajduje się 147 Break autazeszwajcarii.pl Warszawa dzięki zwycięstwu nad zawodnikami z Pictures. Lider grupy siódmej Champion Sport pub Chełm traci punkty w Zamościu remisując z Metro. Masters eDom Lublin pokonuje Break 147 DuoLife Radom i przeskakuje ich w ligowej tabeli. Ostatnia grupa jak dotąd może otrzymać miano najbardziej wyrównanej.

Trzecie spotkanie przy stołach bilardowych spowodowało zrównanie się punktami w środkowych rejonach tabeli kilku drużyn. Lider natomiast pozostał ten sam. Arkadia Tczew inkasując pięć oczek powiększyła przewagę nad pozostałymi ekipami.
W Sosnowcu zapowiadało się na bardzo ciekawy i zacięty pojedynek. Bilardo.pl Dekada podejmowało Metal Fach LP Sokółkę. Osłabienie gospodarzy dało w rezultacie pewne zwycięstwo sokółczan i wywindowanie ich na trzecie miejsce w ligowej tabeli. W Opolu zaś liczono na większy opór zawodników Papa Gusto w starciu z House of Pool Warszawa. Szybkie 3-0 w pierwszym starciu lekko podcięło skrzydła zawodnikom z Opola. W rewanżu bardziej powalczyli ale na ich koncie zapisano zaledwie jeden punkt. Dzięki temu zwycięstwu warszawianie uplasowali się na drugim miejscu w tabeli I ligi. Na większą zdobycz liczyli bilardziści Idoslubu.pl Kielce z wyprawy do Tczewa. Liderzy tabeli Arkadia Tczew na swoich stołach dość łatwo uporali się z gośćmi ze stolicy regionu świętokrzyskiego. Emocje do ostatniej bili liczni kibice mogli oglądać jedynie w jednym pojedynku indywidualnym w 8-bil. Zwycięskie derby podkarpacia zaliczył Reslogistic Trójkąt Rzeszów. Po ciekawym meczu pokonali Oskara Stalowa Wola ale w sumie nie odbili się z ostatniego miejsca w tabeli. Pocieszającym jest fakt, iż do czwartego miejsca tracą jedynie dwa punkty.

Następna kolejka ligowa zaplanowana jest na 26 i 27 maja..

Arkadiusz Sząszor
Przewodniczący Komisji Polskiej Ligi Bilardowej

Powrót


© 2019 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System