Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Wystartowała Bilardowa Ekstraklasa. Faworyci nie zawiedli.

Dodano: 2018-04-20
Zmodyfikowano: 2018-04-20

Rozpoczęły się jedne z najciekawszych krajowych rozgrywek ligowych w Europie. Przy stole w Galerii Echo Kielcach na oczach setek widzów na żywo i tysięcy w internecie wystąpili najlepsi Polscy zawodnicy.

 

Już pierwsza kolejka dostarczyła starcia medalistów z ubiegłego roku. Konsalnet Warszawa w starciu z BCB MOSiR Kętrzyn jeszcze nie pokazał wszystkich atutów, jednak zawodnicy Tomasza Szewczyka pokazali, że drobne potknięcia nie wytrącają ich z rytmu gry. Świetnie zaprezentował się Wojciech Szewczyk: pierwszą sesję w parze z Danielem Maciołem wygrał 5-4 przeciwko Tonojanowi i Lasocie, w trzeciej - z Mateuszem Śniegockim ustalili wynik na 14-9. Kętrzynianie walczyli dzielnie, choć drugą sesję Grzegorz i Krzystof Lasota ze Sroczyńskim i Śniegockim przegrali 2-5. Brązowym medalistom sprzed roku zabrakło błysku, który pozwolił im stanąć na podium w debiutanckim sezonie. 


 

 

 

Poważny akces do powrotu na tron zmagań drużynowych zgłosili zawodnicy Noasnu Kielce, którzy debiutantów z drużyny Hulakula Warszawa pokonali aż 14-1. Premierowy punkt w historii ich startów na tym szczeblu rozgrywek zdobyli Maciej Witkowski i Arkadiusz Jakubiak w drugiej sesji przeciwko Turkowskiemu i Skowerskiemu. W pierwszej  sesji (Kapłan/Rozwadowski - Zasztowt/Wach) i na zakończenie (Kapłan/Skowerski - Witkowski/Wach) kielczanie byli bezbłędni.

 

Hades Poznań zrealizował plan w meczu z Green Clubem Gdańsk. Doświadczenia ubiegłego sezonu uczą, że nie jest łatwo robić punkty na beniaminkach i, że małe punkty mogą mieć kolosalne znaczenie na koniec sezonu. Wynik 14-9 to głównie zasługa drugiej pary: Zieliński i Borowiec pokonali Muklewicza i Krysztofika 6-1, odrabiając straty z pierwszej sesji: Winogradow i Kleinszmit wyprowadzili gdańszczan na prowadzenie 5-4 kosztem Kościelniaka i Ćwikły. Ten ostatni, w parze z Zielińskim, ustalili wynik, choć Winogradow i Muklewicz w ostatniej sesji ugrali trzy punkty. 

 

 

Na zakończenie dnia Lipiński Dachy KS Duet Tomaszów Mazowiecki i DSB tianDe Lublin zmierzyły się bez swoich kluczowych zawodników. Konrada Juszczyszyna zastąpiła Monika Ząbek. Adama Skonecznego  - Rafał Arkusiński. Lepiej z zadania wywiązała się Ząbek, która w parze z Mieszkiem Fortuńskim okazała się na otwarcie lepsza od Czarneckiego i Arkusińskiego wynikiem 5-2. Marek Kudlik i Marcel Fortuński po starciu ze Skonecznym i Ostrowskim doprowadzili przewagę do stanu 10-5. W ostatniej sesji Skoneczny i Czarnecki nie składali broni, jednak Kudlik i Mieszko Fortuński cierpliwie wykorzystywali swoje szanse, ustalając wynik na poziomie 14 do 9.

 

Do soboty zostanie rozegranych w sumie 12 pojedynków. Kolejne cztery -  w piątek, od 9.30. Hitowo zapowiadają się starcia Konsalnetu i Lipińskiego Dachy oraz Nosanu z Hadesem.


Zapraszamy do oglądania zmagań na żywo w Galerii Echo w Kielcach oraz na TVSports.pl oraz na oficjalnej stronie Esktraklasy - LINK 

 

Powrót
© 2019 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System