Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Mistrzostwa Polski Juniorów 2018

Dodano: 2018-04-26
Zmodyfikowano: 2018-04-26

Już w niedzielę rozpoczyna się najważniejsza impreza juniorska roku. Zapraszamy na transmisję na żywo. Plan z podziałem na sale gier.

Kieleckie Centrum Bilardowe będzie główną areną zmagań zbliżających się Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się w dniach 29 kwietnia - 3 maja w Kielcach. Po turnieju poznamy nazwiska zawodników, którzy będą reprezentować Polskę w sierpniowych Mistrzostwach Europy Juniorów.


Zapewne mało kto się spodziewa, że gwiazdą Mistrzostw będzie ktoś inny niż Wiktor Zieliński. Siedemnastolatek z Hadesu Poznań przepojem wdarł się na europejskie salony. Wygrywając EPBF Euro Tour jest na chwilę obecną numerem 4 w Rankingu EPBF. Śmiało można powiedzieć, że Wiktor jest kandydatem do zdobycia "poczwórnej korony". Plany pokrzyżowac mu mogą: Tomasz Krysztofik (Green Club Gdańsk), Arkadiusz Brzękowski (Akademia Bilardowa Rokietnica) czy Tomasz Smól (Metro Zamość), którzy w swojej karierze zdobywali już medale Mistrzostw Polski.

W grupie młodszej za faworytów uważani są bilardziści UKS Fair Play Jaworzno - Dominik Jastrząb oraz Sambor Stachowiak, Oskar Jamorski (Snikers Rękoraj), Wiktor Fortuński (Baribal Lubin), oraz zwodnicy TCF HUB Kraków - Szymon Kural, Jakub Kowalczyk i Szymon Błażej. W przeciwieństwie do grupy starszej, wśród juniorów młodszych nie ma murowanych faworytów. Rywalizacja tym samym może być ciekawsza.

W kategorii dziewcząt z pewnością o medale walczyć będą: Bogna Świtała (UKS Pałuki Żnin) - zwyciężczyni rankingu Junior Tour 2017 oraz zwyciężczyni ostatnich zawodów Junior Tour, Weronika Połczyńska (UKS Bila Zduny), Aleksandra Burczyńska (UKS Snikers Rękoraj) oraz bilardzistki Akademii Bilardowej Rokietnica - Zuzanna Błaszczak i Milena Malicka. Silną ekipę jak zwykle szykuje Pino Dębica, UKS 13 Joker oraz UKS Dragon Janowiec Wielkopolski.

Zmagania juniorów rozpoczną gry drużynowe. Początek tego turnieju już w niedzielę. Wyniki będzie można sledzić w Internecie na naszych stronach. Sportowa Telewizja Internetowa - TVsports.pl przeprowadzi również transmisję na żywo z kilku kamer.

Turniej odbędzie się w Kieleckinm Centrum Bilardowym, Klubie Focus i Zespole Szkół w Kostomłotach:
- podział na sale gier
- dystans pojedynków
Powrót
© 2019 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System