Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych 2018

Dodano: 2018-09-25
Zmodyfikowano: 2018-09-27

Adam Wilk i Marcin Kubalski Mistrzami Polski ON

Zawody odbyły się w dniach 20-22.09.2018 w Kieleckim Centrum Bilardowym a grano w dwie odmiany"8" i "9-bil". Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Prezes polskiego Związku Bilardowego p. Grzegorz Kędzierski w towarzystwie Sekretarz PZBil P. Izabela Gajek. Tytułów mistrzowskich bronili Adam Wilk z klubu „Frame" Łódź oraz Marcin Kubalski z „Konsalnetu" Warszawa.

W zawodach startowali zawodnicy z całej Polski: "wózkowicz" z kadry Polski, jedyna kobieta M. Gulewicz z Wrocławia, E. Malanowski, kielczanin M. Kłusakiewicz. Rzeszów reprezentowali J. Cyrul, M. Śledzianowski, Tomaszów Maz. M. Bierzgalski, z Debrzna przyjechał A. Gronostaj, z Dębicy M. Cieśla i Ł. Kolak a stawkę uzupełnili 3 zawodnicy „TCF Hub" Kraków P. Gargas, W. Gałka M. Stec-Sala.

Zawodnicy walczyli przez dwa dni pokazując w każdym pojedynku „lwi pazur". Marcin Kubalski zdobył tytuł MP ON w odmianę „9" bil, nie obronił tytułu w odmianę „8"bil i został tylko wicemistrzem MP ON. A. Wilk zdobył dwa medale: tytuł MP ON w odmianę „8" bil oraz srebrny medal w „9" bil. Można powiedzieć, iż panowie zamienili się tytułami mistrzowskimi. Medale zdobywali jeszcze: E. Malanowski - dwukrotnie brązowy medal Mistrzostw Polski ON, A. Gronostaj - brąz w „9" bil i M. Śledzianowski - brąz w „8" bil.

Niezwykle przyjazna atmosfera, jaka panowała podczas zawodów to zasługa Organizatorów w osobie Sekretarza PZBil pani Izabeli Gajek oraz współorganizatorów. Specjalne podziękowania dla Sędziego Głównego zawodów pana Sławomira Wolańskiego, „Dobrego Ducha" Mistrzostw Polski ON oraz Józefa Mikołaja Grzyba dzielnie „walczącego" ze sprawami związanymi z dokumentacją i protokołami meczowymi. Impreza została dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zawodnicy mieli zagwarantowany nocleg w Hotelu DAL, wyżywienie od firmy cateringowej POŁANIECKI. Najlepsi otrzymali puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Z zawodów została przeprowadzona relacja video live.

Gratulujemy zwycięzcom, medalistom oraz wszystkim zawodnikom MP ON, do zobaczenia za rok na kolejnych Mistrzostwach Polski ON.