Grand Prix Polski w Karambol 2018

Dodano: 2018-10-25
Zmodyfikowano: 2018-10-25

21 października w Bałtyckim Centrum Bilardowym odbył się ostatni turniej z cyklu GRAND PRIX POLSKI w Karambol 3-BANDY

Cykl ten składał się z czterech turniejów rankingowych (3 w Kętrzynie, 1 w Mrągowie). Po każdym turnieju zawodnicy otrzymywali punkty odpowiednio do zajętego miejsca. Zwycięzcą IV turnieju został Damian Ejmont (BCB MOSiR II Kętrzyn), który w pojedynku finałowym pokonał Dawida Tonojana (BCB MOSiR Kętrzyn) wynikiem 15:14. Trzecie miejsca zajęli ex-aequo Krystian Kosik (SKB Mrągowo) oraz Marcin Waszkielis (Kętrzyn).

Zwycięzcą całego cyklu został Dawid Tonojan, który oprócz nagrody finansowej uzyskał również prawo startu w Pucharze Europy w Egipcie oraz pokrycie kosztów udziału w tych zawodach. Drugie miejsce w cyklu zajął Damian Ejmont. Był on również autorem najwyższego break'a cyklu, dwukrotnie zdobywając 6 pkt. w podejściu. Trzecie miejsce zajął Krystian Kosik.

Medaliści cyklu GRAND PRIX POLSKI w karambol 3-bandy otrzymali puchary i nagrody finansowe, ufundowane przez MOSiR Kętrzyn. Pokrycie kosztów wyjazdu na Puchar Europy dla Dawida zostanie ufundowany ze środków PZBil oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w następnej edycji GRAND PRIX.