Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

WPA World 9-Ball Championship

Dodano: 2018-12-13
Zmodyfikowano: 2018-12-21

Joshua Filler mistrzem świata. 9. miejsce Wiktora Zielińskiego.

21 grudnia 2018

21-letni reprezentant Niemiec, Joshua Filler, zdobył złoty medal Mistrzostw Świata mężczyzn w 9-bil. Popularny "Killer" w finale pokonał 13:10 obrońcę tytułu sprzed roku, Filipińczyka Carlo Biado. Joshi zainkasował tym samym czek na 40.000$.

Joshua Filler (fot.: WPA)

Brązowe medale wywalczyli: Alexandros Kazakis (Grecja) oraz Shane Van Boening (USA).

Bardzo dobrze w turnieju zaprezentował się Wiktor Zieliński (Hades Poznań), który dotarł do 1/8 finału. W walce o ćwierćfinał przegrał z Albinem Ouschanem (Austia) 8:11. Wcześniej Wiktor w strefie pucharowej rozprawił się z Tomaszem Kapłanem oraz z Filipińczykiem Johanem Chua. Zieliński wystartował w Mistrzostwach Świata mężczyzn po raz drugi w karierze. 9. miejsce można więc uznać za sukces, a biorąc pod uwagę młody wiek Polaka (17 lat), występ jest cennym doświadczeniem, który z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Gratulacje i ogromne brawa!

Wiktor Zieliński

Pozostali Polacy zajęli miejsca:

- Konrad Juszczyszyn (ERG Bieruń Folie) - 17. miejsce
- Mateusz Śniegocki (Hades Poznań) - 17. miejsce
- Wojciech Sroczyński (Konsalnet Warszawa) - 33. miejsce
- Radosław Babica (Akademia Bilardowa Rokietnica) - 33. miejsce
- Tomasz Kapłan (Nosan Kielce) - 33. miejsce
- Marek Kudlik (ERG Bieruń Folie) - 65. miejsce
- Wojciech Szewczyk (Konsalnet Warszawa) - 97. miejsce

Pełne wyniki mozna zobaczyć na stronie esnooker.pl.

17 grudnia 2018

Wiktor Zieliński w najlepszej szesnastce turnieju

Najmłodszy z reprezentantów Polski na Mistrzostwach Świata w 9-bil pozostaje w grze. Dzisiaj w Dausze Wiktor Zieliński zwyciężył w dwóch pojedynkach i awansował do grona najlepszej szesnastki tegorocznego mundialu w 9-bil.

W pierwszym pojedynku Zieliński pokonał Tomasza Kapłana 11:4. W drugim meczu zmierzył się z groźnym Filipińczykiem Johan Chua. Wiktor przez całe spotkanie utrzymywał przewagę, by ostatecznie zwyciężyć 11:5.


Do strefy pucharowej (LAST 64) awansowało sześciu Polaków. Na pierwszej rundzie udział w zawodach zakończyli, oprócz wcześniej wspomnianego Kapłana, Wojciech Sroczyński (po porażce z Fedorem Gorstem) oraz Radosław Babica (przegrana z Alexem Kazakisem). Na 17. miejscu sklasyfikowany został Konrad Juszczyszyn, który dzielnie walczył z obrońcą tytułu - Filipińczykiem Carlo Biado, lecz ostatecznie uległ 7:11. Los Konrada podzielił Mateusz Śniegocki. Polakowi większych szans nie dał Niels Feijen, wygrywając 11:1.


Jutro w Doha dzień przerwy - Święto Narodowe. Bilardziści do gry powrócą w środę 19 grudnia. Tego dnia poznamy półfinalistów. Trzy ostatnie pojedynki zaplanowane są na czwartek.

Wyniki z turnieju można śledzić na stronach esnooker.pl. Dostępna jest również transmisja video z czterech stołów.

14 grudnia 2018

Ośmiu Polaków w walce o tytuł Mistrza Świata w 9-bil

Już jutro 128 zawodników ropocznie walkę o tytuł mistrza globu w "dziewiątkę". W stolicy Kataru, Doha, wystąpi aż ośmiu reprezentantów Polski. Pod względem liczby zawodników danej nacji, wyprzedzają nas tylko Tajwańczycy, których zagra dwunastu.


Konrad Juszczyszyn i Tomasz Kapłan start w bilardowym mundialu zapewnili sobie wynikami w sierpniowych Mistrzostwach Europy w 9-bil. Wiktor Zieliński, Mateusz Śniegocki, Wojciech Szewczyk, Wojciech Sroczyński i Marek Kudlik otrzymali nominację na podstawie Rankingu EPBF. Jako ostatni zakwalifikował się Radosław Babica, który był w "najlepszej czwórce" poniedziałkowego turnieju kwalifikacyjnego - Stage 1. W biało-czerwonym składzie są więc zawodnicy, którzy mają największe doświadczenie w imprezach tej rangi (Babica) oraz debiutanci (Sroczyński i Kudlik).
 
Koszty udziału w zawoadach:  M. Śniegockiego, T. Kapłana i K. Juszczyszyna pokrywa Polski Związek Bilardowy oraz MSiT.

W pierwszym etapie turnieju zawodnicy zostaną podzieleni na 16 grup. Z każdej nich do finałowego etapu "LAST 64" awansuje po czterech najlepszych. Od tego momentu turniej będzie się toczył systemem pucharowym. Aby zostać mistrzem świata należy więc wygrać w "pucharówce" 6 pojedynków. Tutyłu sprzed roku broni Filipińczyk Carlo Biado. Pula nagród w turnieju wynosi 200.000$ a mistrz świata wzbogaci się o 30 tysięcy.

Wyniki z turnieju można śledzić na stronach esnooker.pl. Dostępna będzie również transmisja video z kilku stołów.
Powrót
© 2019 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System