Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Polska Liga Bilardowa 2018

Dodano: 2018-12-13
Zmodyfikowano: 2018-12-13

Emocjonujący Finał II Polskiej Ligi Bilardowej. W I Lidze 2019 zagrają: TCF HUB Kraków, Joker Bilard Team Tomaszów Mazowiecki oraz 147 Break autazeszwajcarii.pl Warszawa.

W Łodzi 14 najlepszych drużyn II ligi rywalizowało w Turnieju Finałowym o 3 miejsca premiujące awansem do przyszłorocznej I ligi. Z uwagi na tak dużą ilość drużyn została w tym roku zmieniona formuła rozgrywek. Zespoły podzielono na dwie grupy i bezpośrednio o pierwszą ligę biły się cztery najlepsze ekipy.


W grupie pierwszej zdecydowanie najlepsi okazali się bilardziści Joker Bilard Team Tomaszów Mazowiecki, którzy przegrali tylko trzy pojedynki indywidualne. Za ich plecami toczyła się zacięta walka o drugie miejsce. Przed ostatnią kolejką Zakręcona Bila Poznań już „prawie zaksięgowała" awans do półfinałów, mając pauzę i trzy punkty przewagi nad ekipą z Krakowa. Determinacja TCF HUB Kraków dała im zwycięstwo w ostatnim meczu z Chorten Elida Białystok i przewagą trzech małych punktów krakowianie wyprzedzili drużynę z Poznania, pozostając w grze o I ligę. Poniżej oczekiwań w tym turnieju zagrali bilardziści BSB Maximus Bydgoszcz i Chorten Elida Białystok. Poziom pozostałych ekip: BCB Mosir II Kętrzyn i Champion Sport Pub Chełm znacznie odbiegał od reszty.

Nie zawiedli faworyci w grupie drugiej. Awans do półfinałów wywalczyły dwie najrówniej grające drużyny: Akademia Bilardowa Rokietnica oraz 147 Break autazeszwajcarii.pl Warszawa. Sporo do awansu zabrakło kolejnym zespołom: Bistro Bilard Koryta Mięsna Brzeszcze, Masters eDom Lublin oraz Kwiaty Polskie Frame Łódź. Do mniej udanych mogą zaliczyć swój występ zarówno SKB Mrągowo jak i Green Club II Gdańsk.

W fazie pucharowej w meczu o 5 miejsce ekipa z Brzeszcz pokonała Zakręconą Bilę Poznań 2:1. Batalie tej fazy rozgrywek należały do najbardziej emocjonujących wydarzeń tego turnieju. Tomaszowianie pokonali ekipę z Warszawy 2:1 a Krakowianie w tym samym stosunku wygrali z zawodnikami z Rokietnicy. Wielki Finał przyniósł emocje jedynie w deblu. Drużyna TCF HUB Kraków okazała się lepsza i zgarnęła największy puchar tego turnieju. Najwięcej emocji przyniosła rywalizacja o trzecie miejsce, premiujące awansem do I ligi. Debel na swoją korzyść przechylili gracze z Rokietnicy. Pojedynki indywidualne kończyły się w ostatnich partiach i obydwa wygrali bilardziści ze stolicy dosłownie na ostatniej bili.

W 2019 roku szeregi pierwszoligowców zasilą: TCF HUB Kraków, Joker Bilard Team Tomaszów Mazowiecki oraz 147 Break autazeszwajcarii.pl Warszawa.

Powodzenia,
Przewodniczący Komisji Polskiej Ligi Bilardowej
Arkadiusz Sząszor

Powrót

FINAŁ II LIGA
© 2019 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System