Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Rozpoczęcie sezonu sportowego 2019

Dodano: 2019-02-05
Zmodyfikowano: 2019-02-12

Wiktor Zieliński najwyżej z Polaków w Leende 9-ball Open

12 lutego 2019

Osiemnastolatek z klubu Hades Poznań zajął 5. miejsce w zakończonych w niedzielę zawodach z cyklu Pucharu Europy EPBF Euro Tour. Wiktor Zieliński w Holandii przegrał dopiero w ćwiercfinale z żywą legendą bilardowych stołów, Niemcem Ralfem Souquet.


Zieliński w drodze po 1/4 finału nie dawał większych szans swoim rywalom. W pięciu pojedynkach stracił zaledwie 17 partii, wygrywając przy tym 45. W 1/8 finału zmierzył się z Danielem Maciołem (Konsalnet Warszawa), który ostatecznie został sklasyfikowany na 9. pozycji. W rundzie "LAST 16" znaleźli się jeszcze: Wojtek Szewczyk (Konsalnet Warszawa) oraz Marek Kudlik (ERG Bieruń Folie).

W turnieju wystartowało 170 zawodników, w tym 21 Polaków. Turniej wygrał, będący w ostatnim czasie w życiowej formie, aktualny mistrz świata w 9-bil Joshua Filler. Co ciekawe, dla Niemca było to pierwsze zwycięstwo w karierze.

Pełne wynii na stronach eurotouronline.com.5 lutego 2019

170 zawodników w EPBF Euro Tour Leende Open. Wojciech Sroczyński najlepszy w Belgii. Dobry występ ERG Bieruń Folie w Stanach Zjednoczonych.

Już w najbliższy czwartek rozpoczną się pierwsze w tym sezonie zawody rangi Pucharu Europy EPBF Euro Tour. Inauguracyjne spotkanie odbędzie się w Leende (Holandia), gdzie tradycyjnie w hotelu Jagerhorst stanie 12 stołów bilardowych.


W zawodach zagra 170 zawodników, z czego 21 stanowić będą Polacy. Zawody potrwają do niedzieli 10 lutego. Tego dnia zagra najlepsza 16-stka a wieczorem poznamy zwycięzcę. Z zawodów przeprowadzona bdzie relacja on-line. Wyniki będzie mozna śledzić na https://eurotouronline.com/.

Sezon sportowy wcześniej rozpoczęli bilardziści Konsalnetu Warszawa oraz ERG Bieruń Folie. Drużyna ze stolicy zagrała w Belgii w zawodach Stella Artois Open, gdzie okazała się dominatorem. W turnieju głównym zwyciężył Wojciech Sroczyński a w turnieju "drugiej szansy" najlepszy olkazał się Wojtek Szewczyk.

Tournee po Stanach Zjednoczonych zakończył natomiast ERG Bieruń Folie Team. Najbardziej zadowolony może być Mieszko Fortuński, który najpierw zajął wysokie 5. miejsce w World Pool Series a następnie w Derby City Classic w 9-bil został sklasyfikowany na 11 pozycji. Na tym samym miejscu turniej zakończył Konrad Juszczyszyn. Tutuł "Master od the Table" przypadł Amrerykaninowi Skyler'owi Woodward.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia poczynań Polaków w EPBF Euro Tour. Początek relacji w czwartek od godziny 9:00.
Powrót
© 2019 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System