Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Grand Prix Polski Brześć Słomka Ptysiowa Pol Tour

Dodano: 2019-02-18
Zmodyfikowano: 2019-02-18

Tomasz Kapłan najlepszy na otwarcie 25. sezonu Grand Prix Polski

Tomasz Kapłan z Nosanu Kielce okazał się najlepszy wśród 121 uczestników zawodów Grand Prix Polski Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR. Turniej odbył się w klubie Frame w Łodzi, a rywalizowano w odmianę 8-bil. Drugie miejsce wywalczył Krystian Ćwikła z Hulakula Warszawa, a trzecie Sebastian Batkowski - LP Metal Fach Sokółka i Adam Skoneczny - Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki.


Inauguracja 25. sezonu Grand Prix Polski odbyła się w pełnej obsadzie. Już kilka dni przed turniejem zabrakło miejsca na listach startowych. Powrót do systemu gry w grupach zachęcił do gry większą liczbę sportowców.

W pierwszym etapie nie obyło się bez niespodzianek. Największe sprawili bilardziści Konsalnetu Warszawa. Z walki odpadli: były mistrz Europy Mateusz Śniegocki i były mistrz świata juniorów Daniel Macioł. Kilku rozstawionych przegrało jeden z pojedynków, ale ostatecznie awansowali do fazy pucharowej.

Sprawcami następnych niespodzianek byli: Jan Niewęgłowski - wyeliminował lidera rankingu 2018 Mariusza Skonecznego (6:4) i Michał Turkowski wygrał z medalistą ME Mieszkiem Fortuńskim (6:5). Ciekawy był mecz pomiędzy dwoma doświadczonymi bilardzistami Tomaszem Kapłanem i Radosławem Babicą. Oni w 25-letniej historii POL TOUR prowadzą w klasyfikacji medalowej. Tym razem Kapłan był dokładniejszy (6:4). W dalszej fazie Kapłan pokonał Konrada Piekarskiego 6:4 i mistrza Europy 2018 Konrada Juszczyszyna 6:0!

Wysoką dyspozycję z ubiegłego sezonu potwierdził Mikołaj Ząbecki pokonując m.in. Dominika Zająca i Wojciecha Sroczyńskiego. Bardzo udany ze startu może być także junior Oskar Jamorski, którego w 1/8 finału zatrzymał Michał Turkowski. Do fazy pucharowej, na 48 zakwalifikowanych znalazło się 4 juniorów (Jamorski, Dominik Jastrząb, Karol Zielenkiewicz i Nikodem Jankowiak). Niestety nie przedarła się do tej fazy żadna z kobiet. Najbliżej awansu była Monika Ząbek, zajmując 3. miejsce w grupie (awansowały dwie osoby). Oliwia Czupryńska, Weronika Karwik i Weronika Połczyńska były ostatnie w grupach, ale pozytywne jest to, iż zbierają doświadczenia w konfrontacji z najlepszymi.

W ćwierćfinałach turnieju zanotowaliśmy następujące wyniki:

Kapłan - Juszczyszyn 6:0,
Batkowski - Ząbecki 6:5
Ćwikła - Skowerski 6:5
Turkowski - A. Skoneczny 1:6

W meczach półfinałowych dwa razy było 6:1 a zwycięzcami byli Tomasz Kapłan i Krystian Ćwikła.

Trzecie miejsca Sebastiana Batkowskiego - nowego kadrowicza i Adama Skonecznego pokazują, że lista dobrych zawodników w Polsce jest długa.

Finał Kapłan - Ćwikła miał jednostronny przebieg. Kapłan po partiach z kija zwyciężył 6:0.

Podczas otwarcia 199 turnieju POL TOUR prezes Mak Marketing, dyrektor cyklu i wiceprezes PZBil Dariusz Kobacki wręczyli nominacje kadrowiczom oraz reprezentantom na mistrzostwa Europy 2019.

Zawody sędziowsko obsługiwali: Dariusz Kobacki - sędzia główny oraz Maciej Szczawiński i Michał Bierzgalski. Podziękowania dla głównego partnera przedsięwzięcia - klubu Frame w Łodzi oraz generalnego sponsora ZPC Brześć z Brześcia Kujawskiego.

Kolejne 200 zawody Grand Prix Polski POL TOUR w Kętrzynie i Mrągowie już w marcu.

Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System