Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Turnieje Old Boys 2019

Dodano: 2019-03-12
Zmodyfikowano: 2019-03-12

Inauguracja sezonu w klubie Frame Łódź

W zakończonych w niedzielę zawodach Old-Boys wzięło udział ponad 100 zawodników. Z tytułu Mistrza Polski w odmianę 8 bil - kategoria Open cieszył się Dominik Zając, który w drodze do finału nie przegrał żadnego meczu a w swoim ostatnim pojedynku po emocjonującej walce pokonał Romana Wasilewskiego 4:3. Brązowe medale trafiły do Adama Kiernickiego i Dawida Jędrzejczaka.


W grupie „starszaków" ze zwycięstwa cieszył się multimedalista Jurek Kudlik, pokonując Ryszarda Szerechana 5:3. Ryszardowi ciężko przyszło przełknięcie porażki w szczególności, że mecz finałowy rozpoczął od prowadzenia 2:0 a dzień wcześniej wygrał Puchar Polski. Trzecie miejsce padło łupem Andrzeja Nowaka i Romana Banasika.

Sobotni Puchar zakończył się kolejnym w tym roku sukcesem zawodnika łódzkiego Frame Tomka Malinowskiego, który w szybkim finale pokonał swojego imiennika - Tomasza Jedleckiego vel Jedlickiego 4:0.

Na podium znaleźli się jeszcze Tomasz Bąk oraz Adam Kiernicki. W kategorii 50+ zwyciężył wspomniany już Ryszard Szerechan który nie dał szans Mirkowi Zientarskiemu. Wysoką trzecią lokatę podzieli między siebie Jarosław Regulski i Krzysztof Nagiel.


W ciągu minionego weekendu mogliśmy zaobserwować jak podnosi się poziom sportowy naszych rozgrywek, byliśmy świadkami okrzyków radości i jęków rozczarowania. Coraz trudniej wskazać na faworyta a wiele pojedynków kończyło się wynikiem 4:3. Dzięki Konradowi Chrzanowskiemu mogliśmy wybrane i najciekawsze pojedynki oglądać na żywo.

Wspomnieć należy również, iż otwarcie sobotnich zawodów rozpoczęło się od przekazania czeku na kwotę 5000 zł dla Adama Wilka. Przekazane pieniądze mają pomóc Adamowi w zakupie odpowiedniej protezy ręki, którą stracił w wyniku walki z rakiem. W drodze licytacji przedmiotów przekazanych przez naszych przyjaciół uzbieraliśmy dla Adama kolejny tysiąc złotych.

Jak zwykle sobotni wieczór zakończyły rozmowy przy barze i pysznym cateringu, zorganizowanym przez firmę KUKU-RYKU. Mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy Bilardowej Uczty opuścili Łódź i klub Frame w poczuciu dobrze spędzonego czasu. Kolejna taka możliwość już w maju, tym razem w Warszawie.

Do zobaczenia,
Krzysztof Gardjas


Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System