Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Bilard zadebiutował na XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych - Świętokrzyskie 2019

Dodano: 2019-05-08
Zmodyfikowano: 2019-05-08

Wyjątkowa impreza w Kostomłotach !

 

 

Bilard zadebiutował na Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych.

To były wyjątkowe historyczne Mistrzostwa Polski Juniorów w Bilard. Po raz pierwszy bilard rozgrywane były jako pokazowe w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych . Głównym miejscem zmagań był Zespól Szkól w Kostomłotach II. To tutaj stanęły finałowe stoły, odbyła się ceremonia otwarcia i dekoracji . Obecnością na wszystkich uroczystościach zaszczycił nas członek Zarządu województwa świętokrzyskiego Mariusz Gosek oraz wójt Miedzianej Góry Damian Sławski. Zaproszeni goście byli pod wrażeniem zarówno tego jak wygląda bilard oraz systemu sportu młodzieżowego organizowanego przez Związek w kraju.  Była to też okazja do przestawienia zasięgu naszej dyscypliny wśród młodzieży oraz wyników uzyskiwanych na arenach międzynarodowych. To wszystko dało bardzo dobrą opinie dla sportu bilardowego.

W rywalizacji sportowej zaliczanej do Olimpiady , czyli mistrzostw Polski  juniorów młodszych po dwa złote medale w grupie chłopców wywalczyli Szymon Kural ( TCF Hub Kraków ) oraz Oskar Jamorski  ( UKS Snikers Rękoraj ). W grupie dziewcząt na najwyższym stopniu podium stanęły natomiast Milena Malicka ( Akademia Bilardowa Rokietnica) oraz Dominika Pawełczyk ( UKS Miłek Wiślica ) .

Pierwsze miejsce w klasyfikacji województw wywalczyło łódzkie natomiast klubową rywalizację wygrał UKS Miłek Wiślica .

W grupie juniorów starszych wszystkie cztery złote medal przypadły w udziale głównemu faworytowi Wiktorowi Zielińskiemu ( Hades Poznań ) .



Pełne wyniki , relacje foto na stornach: http://swietokrzyskie2019.pl/ 

oraz na : http://bilard-sport.pl/mpjunior/aktualnosci.php

 

MEDALIŚCI POSZCZEGÓLNYCH ODMIAN 


 Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych - Odmiana 8 bil

III m. Wiktor Fortuński – Baribal Lubin ERG Bieruń Folie

III m. Dominik Jastrząb ­– UKS FAIR PLAY Jaworzno

II m.  Michał Urbański – UKS 13 JOKER Tomaszów Maz.

MISTRZ POLSKI  -   Szymon Kural  - TCF HUB Kraków

 

Mistrzostwa Polski Juniorów   Młodszych - Odmiana 9 bil

III m.  Sambor Stachowiak -  UKS FAIR PLAY Jaworzno

III m. Olivier Pipin - BOSiR Bila Piechcin

II m.  – Jakub Kowalczyk - TCF HUB Kraków

MISTRZ  POLSKI    -  Oskar Jamorski  UKS SNIKERS Rękoraj

 

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych - Odmiana 10 bil

III m. Paweł Boguszewski – Green Club Gdańsk

III m. Dawid Borkowski – UKS ŁABISZYNIANKA Łabiszyn

II m.  Dominik Jastrząb-  UKS FAIR PLAY Jaworzno

MISTRZ POLSKI   -  Oskar Jamorski – UKS SNIKERS Rękoraj

 

Mistrzostwa Polski Juniorów   Młodszych - Odmiana 14/1

III m. Dawid Borkowski – UKS ŁABISZYNIANKA Łabiszyn

III m. Oskar Jamorski- UKS SNIKERS Rękoraj

II m. Wiktor Fortuński – BARIBAL Lubin ERG Bieruń Folie

MISTZR POLSKI   - Szymon Kural – TCF HUB Kraków

 

Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych   -   Odmiana8 bil

III m. Patrycja Siemieniec  -UKS MIŁEK Wiślica

III m. Dominika Pawełczyk-   UKS MILEK Wiślica

II m.  Julia Nowacka - BOSiR Bila Piechcin

MISTRZYNI POLSKI   - Milena Malicka   Akademia Bilardowa Rokietnica

 

Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych   -  Odmiana 9 bil

III m. Patrycja Siemieniec  -UKS MIŁEK Wiślica

III m. Milena Malicka - Akademia Bilardowa Rokietnica

II m. Gabriela Siemieniec  - UKS MIŁEK Wiślica

MISTRZYNI POLSKI  - Dominika Pawełczyk-   UKS MIŁEK Wiślica

 

 

Mistrzostwa Polski Juniorek   - kat. 17-18 lat   Odmiana 9 bil

III m. Weronika Połczyńska - UKS BILA Zduny

III m. Beata Juchno - PINO Dębica

II m.  Aleksandra Piąstka -  UKS ŁABISZYNIANKA Łabiszyn

MISTRZYNI POLSKI    - Bogna Świtała – UKS PAŁUKI Żnin

 

Mistrzostwa Polski Juniorów   - kat. 17-18 lat   Odmiana 8 bil

III m. Tomasz Krysztofik - Green Club Gdańsk

III m. Szymon Błażej -  TCF HUB Kraków

II m.  Adam Stankiewicz – Akademia Bilardowa Rokietnica

MISTRZ  POLSKI    Wiktor Zieliński  - HADES Poznań

 

Mistrzostwa Polski Juniorów   - kat. 17-18 lat  Odmiana 9 bil

III m. Adam Stankiewicz - Akademia Bilardowa Rokietnica

III m. Szymon Błażej -  TCF HUB Kraków

II m.  Tomasz Krysztofik - Green Club Gdańsk

MISTRZ  POLSKI    Wiktor Zieliński  - HADES Poznań

 

Mistrzostwa Polski Juniorek   - kat. 17-18 lat  Odmiana 10 bil

III m. Beata Juchno - PINO Dębica

III m. Anna Orzech - PINO Dębica

II m. Weronika Derezińska  - UKS ŁABISZNYNIANKA Łabiszyn

MISTRZYNI POLSKI - Weronika Połczyńska - UKS BILA Zduny

 

 

Mistrzostwa Polski Juniorów   - kat. 17-18 lat  Odmiana 10 bil

III m  Szymon Błażej - TCF HUB Kraków

III m  Adam Stankiewicz - Akademia Bilardowa Rokietnica

II m  Kamil Spicha  - Green Club Gdańsk

MISTRZ POLSKI  - Wiktor Zieliński  - HADES Poznań

 

Mistrzostwa Polski Juniorów   - kat. 17-18 lat  Odmiana 14/1

III m. Dominik Klepacz - UKS Snikers Rękoraj

III m. Arkadiusz Brzękowski- Akademia Bilardowa Rokietnica

II m. Adam Stankiewicz - Akademia Bilardowa Rokietnica

MISTRZ POLSKI - Wiktor Zieliński  - HADES Poznań

 

 

KLASYFIKACJA  KLUBOWA - zaliczana do SWS 

 

1 m   - UKS MIŁEK Wiślica      43 pkt.

2 m  -  UKS 13 JOKER Tomaszów Maz.   34 pkt

3 m   - UKS SNIKERS Rękoraj    30 pkt.

 

 

KLASYFIKACJA Województw - zaliczana do SWS

 

1m    ŁÓDZKIE   87 pkt

2 m.   ŚWIĘTOKRZYSKIE  75 pkt

3 m .  KUJAWSKO - POMORSKIE    52 pkt.         

4 m     MAŁOPOLSKIE    44 pkt

5 m .   POMORSKIE    39 pkt

6 m.    ŚLĄSKIE    25 pkt

7 m    WIELKOPOLSKIE    23 pkt

8 m     PODLASKIE   19 pkt

9 m     DOLNOŚLĄSKIE 17 pkt

10 m  PODKARPACKIE  9 pkt

11 m  WARMIŃSKO - MAZURSKIE  6  pkt 

12m   MAZOWIECKIE  0 pkt


Razem 396 pkt.

 


 

Powrót
© 2019 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System