Dynamic Billard Best of East 2019

Dodano: 2019-06-03
Zmodyfikowano: 2019-06-03

Vitalyi Patsura zwyciężył w Polish 9-ball Open

22- letni zawodnik z Kijowa, wystepujący w I Polskiej Lidze Bilardowej w klubie Reslogistics Trójkąt Rzeszów, został zwycięzcą Dynamic Best of East - Polish 9-Ball Open. W fascynującym finale pokonał Mieszka Fortuńskiego (ERG Bieruń Folie) 7:6. Trzecie miejsca wywalczyli Konrad Juszczyszyn (ERG Bieruń Folie) i Sebastian Batkowski (Metal Fach LP Sokółka).

"To był ciężki turniej . Trzy mecze wygrałem w ostatnim rozbiciu. W finale, gdy prowadziłem 6:3 byłem pewny, że zwycięstwo mam w ręce. Ale tak sie nie stało" - powiedział Parsura.

W Polish 9-ball zagrało 139 zawodników z: Polski, Hiszpanii, Finlandii, Bułgarii, Ukrainy, Albanii, Słowacji, Czech, Białorusi i Serbii.

Turniej, opórcz klasyfikacji DYnamic Best of East, zaliczany był również do Rankingu Polski.