Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Predator World 10-ball Championship

Dodano: 2019-07-17
Zmodyfikowano: 2019-07-29

Ko Ping Chung mistrzem świata w 10-bil

29 lipca 2019

Dwudziestoczteroletni bilardzista z Tajwanu, Ko Ping Chung, został nowym mistrzem świata w odmianie 10-bil. W finale turnieju rozegranego w Las Vegas pokonał numer 1. Światowego Rankingu - Joshuę Fillera z Niemiec. Brązowe medale wywalczyli: Ko Pin Yi (Tajwan) - obrońca tytułu i starszy brat świeżo upieczonego mistrza oraz Japończyk Masato Yoshioka, króry do turnieju głównego awansował z kwalifikacji.


W Mistrzostwach zagrało 64 zawodników, w tym 4 reprezentantów Polski. Najwyżej sklasyfikowany został Wojciech Szewczyk, który jako jedyny z Polaków awansował do etapu LAST16. Bilardzista Konsalnetu Europool Warszawa zająl 9. miejsce, przegrywając w pierwszej rundzie pucharówki 9:10 z Nielsem Feijenem. Pozostała trójka zakończyła zawody na etapie 2KO. Na taki bieg wydarzeń duzy wpływ miało losowanie drabinki turniejowej. Aż trzykrotnie nasi reprezentanci rozgrywali pojedynki między sobą. W pierwszej rundzie spotkali się Wojciech Szewczyk z Mieszkiem Fortuńskim (8:7). Na lewej stronie zagrali Karol Skowerski z Tomkiem Kapłanem (8:3) oraz Wojtek Szewczyk z Karolem Skowerskim (8:2). Karol sklasyfikowany został na 25., Tomek na 33. a Mieszko na 49. pozycji.

Z zawodów przeprowadzona zotała relacja video na żywo. Mecze ze stołu telewizyjnego można zobaczyć na kanale YouTube - CSI. Zawody o mistrzostwo świata w 10-bil odbyły się równolegle z finałami lig amatorskich BCA World Championships i USA National Championships. Ciekawostką jest fakt, iż turnieje rozgrywane były na 300 stołach bilardowych.

22 lipca 2019

Już jutro walkę o medale mistrzostw świata w 10 bil rozpocznie czwórka zawodników z Polski. Wczoraj wieczorem odbyła się odprawa i losowanie spotkań, które niestety nie było szczęśliwe dla naszych zawodników. Już w pierwszej rundzie spotkają się bowiem ze sobą Mieszko Fortuński (ERG Bieruń Folie) i Wojtek Szewczyk (Konsalnet Europool Warszawa). Rywalem Karola Skowerskiego (Nosan Kielce) będzie Roberto Gomez (Filipiny) natomiast Tomasz Kapłana (Nosan Kielce) Ping-Chung  Ko (Tajwan).

Zapraszamy do kibicowania i oglądania zmagań naszych reprezentantów. 

Wyniki oraz linki do tabel i transmisji video na stroniehttps://www.world10ball.com/

 

17 lipca 2019

Czterech Polaków zagra w Mistrzostwach Świata w 10-bil

W dniach 22-26 lipca w Las Vegas odbędą się Mistrzostwa Świata w "dziesiątkę". Turniej powrócił do kalendarza sportowego WPA po 4 latach przerwy a głównym sponsorem został Predator, producent wysokiej klasy sprzętu bilardowego. W grze o nagrody o łącznej wartości 132.000$ jest czterech Polaków.


W zawodach zagra 64 bilardzistów z całego świata. Kwalifikację do czempionatu w Stanach Zjednoczonych uzyskało 5  reprezentantów Polski: Mieszko Fortuński - mistrz Europy w 10-bil, Karol Skowerski - mistrz Europy w 14/1, Tomasz Kapłan - srebrny i brązowy medalista Mistrzostw Europy i Wojciech Szewczyk - 2. miejsce w Rankingu turniejów sankcjonowanych przez EPBF 2018. Kwalifikację otrzymał również Mateusz Śniegocki - najwyżej sklasyfikowany Polak w Rankingu Euro Tour. Mateusz jednak zrezygnował z udziału w turnieju.

Po tytuł mistrza świata w 10-bil sięgało w historii 4 zawodników. W 2008 roku złoty medal i 100.000$ wygrał Darren Appleton. Rok później najlepszy był Fin Mika immonen. W 2011 roku sensacyjnym mistrzem został Huiji See z Holandii. Na ostatniej karcie historii turnieju zapisał się Ko Pin Yi, który w 2015 roku w emocjonującym finale pokonał 11:9 Filipińczyka Carlo Biado.

Więcej informacji na temat mistrzostw można znaleźć na oficjalnej stronie www.world10ball.com. Z turnieju przeprowadzona zostanie bezpłatna relacja na żywo. Linki podamy na naszej stronie niebawem. Pierwsze mecze ruszą w poniedziałek 22 lipca.

A już teraz zapraszamy na przedsmak emocji związanych z Mistrzostwami świata. Dzisiaj rozpoczyna się turniej w 9-bil - Las Vegas Open. W zawodach grają Mieszko Fortuński i Wojtek Szewczyk. Tabela gier dostępna jest >>TUTAJ<<.

Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System