Turnieje międzynarodowe

Dodano: 2019-07-19
Zmodyfikowano: 2019-07-19

Polacy zdominowali Pardubice Open. Wiktor Zieliński trzeci w Japonii.

Czechy w tym roku po raz koleny okazały się szczęśliwe dla Polaków. W turnieju Pardubice Open biało-czerwoni wygrali turnieje we wszystkich kategoriach gier indywidualnych. W zawodach dla juniorów zwyciężył Dominik Jastrząb (Fair Play Jaworzno). Turniej kobiecy wygrała Izabela Łącka (Bistro Bilard Koryta Mięsne Brzeszcze) a turniej główny Konrad Juszczyszn (ERG Bieruń Folie), który w finale pokonał Romana Hyblera (Czechy). Bilardzista Dolnośląskiego Stowaszyszenia Bilardowego obronbił tym samym tytuł wywalczony przed rokiem.

W dniach 13-15 lipca w Tokio został rozegrana 32. edycja turnieju Japan Open. Na podium turnieju znalazł się Wiktor Zieliński (Falquon Hades Poznań), który w półfinale 7:8 uległ Japończykowi Tokuo Ogawa. Zawody wygrał Naoyuki Oi, który za zwycięstwo otrzymał czek na 1.200.000 Jenów (ok. 10.000 Euro).

Wyniki Japan Open można zobaczyć na stronie onthehill.jp.