Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

EPBF Euro Tour

Dodano: 2019-07-30
Zmodyfikowano: 2019-08-05

Austriacy rządzili w Veldhoven

5 sierpnia 2019

Mario He i Jasmin Ouschan zostali zwycięzcami kolejnych tegorocznych edycji Pucharu Europy EPBF Euro Tour. He zrobił sobie urodzinowy prezent i wygrał piąty Euro Tour w karierze. Jasmin zawody tej rangi wygrała po raz osiemnasty.


W kategorii Open na podium stanęli jeszcze Denis Grabe (Estonia), który przegrał w finale 2:9, oraz Marc Bijsterbosch (Holandia) i numer 1. światowego Rankingu Joshua Filler (Niemcy).

W turniejach (kat. Open oraz kat. Kobiet) wystąpiło łącznie prawie 250 zawodniczek i zawodników. Z Polaków najwyżej sklasyfikowani zostali Mateusz Śniegocki (Konsalnet Europool Warszawa) oraz Konrad Juszczyszyn (ERG Bieruń Folie). Obaj odpadli na etapie LAST16. Do strefy pucharowej awansowali jeszcze: Karol Skowerski (Nosan Kielce), Radosław Babica (Akademia Bilardowa Rokietnica) oraz Wiktor Zieliński (Hades Poznań).

Słabiej tym razem poszło naszym Paniom. Żadna z naszych zawodniczek nie zdołala awansować do "pucharówki". Najbliżej tego wyniku były Ewa Bąk (MUKS IKS Tarnów) i Oliwia Czupryńska (Nosan Kielce), które przegrały pojedynki o awans z lewej strony tabeli kolejno z Margerytą Fefilovą (Białoruś) oraz z Kristiną Tkach (Rosja).

Kolejne zawody z cyklu EPBF Euro Tour rozegrane zostaną w Klagenfurcie na początku października.

Pełne wyniki zawodów można zobaczyć na stronach:

30 lipca 2019

Ponad 250 uczestników w Pucharze Europy w Holandii. W czwartek początek gier w Veldhoven Open.

Wczoraj w hotelu NH Koningshof zakończyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w Bilard. Reprezentacja Polski zdobyła 7 medali, w tym 3 krążki z najcenniejszego kruszcu. Drugim etap wakacyjnego maratonu będzie EPBF Euro Tour - Veldhoven 9-ball Open. Na zakończenie czekają nas jeszcze Mistrzostwa Europy w kategorii Old Boys.

 

W kategorii mężczyzn na liście startowej mamy 190 zawodników, w tym 23 Polaków. W turnieju kobiecym zagra blisko 60 zawodniczek, w tym 5 naszych Pań.

Start M. Fortuńskiego, T. Kapłana, O. Czupryńskiej, K. Juszczyszyna , K. Skowerskiego, M. Skonecznego, E. Bąk, M. Zabek, jest dofinansowany ze środków Polskiego Związku Bilardowego i MSiT. 


Zwycięzcę turnieju Open poznamy w sobotę wieczorem. Turniej kobiet potrwa do niedzieli. Pełna relacja dostępna będzie na stronach:

Relację video przeprowadzi www.kozoom.com.
Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System