Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Grand Prix Polski Brześć Słomka Ptysiowa Pol Tour

Dodano: 2019-09-02
Zmodyfikowano: 2019-09-02

XVIII Mistrzostwa Gdańska dla Sebastiana Batkowskiego

Czterech kadrowiczów znalazło się na podium zawodów Grand Prix Polski Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR 8-bil w Gdańsku. Najskuteczniejszym w Green Clubie okazał się Sebastian Batkowski (LP Metal Fach Sokółka). W finale po rewelacyjnej grze pokonał Mieszka Fortuńskiego (ERG Bieruń Folie) 6:2. Mecz trwał 35 minut, a Batkowski wbił 7 bil z numerem osiem, w tym jedną nie do zadeklarowanej łuzy.


W półfinale M. Fortuński 6:2 pokonał T. Kapłana 6:3, a S.Batkowski 6:5 M. Skonecznego.

Łącznie w turnieju zagrało 71 zawodników reprezentujących 20 ośrodków bilardowych. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Gdańsku turniej miał szeroką oprawę telewizyjną. Przekaz internetowy nadała TVSports.pl. Retransmisję trzech meczów pokaże stacja telewizyjna SPORTKLUB.

Minutą ciszy uczczono 80-rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Jak podkreślił dyrektor cyklu Grand Prix Polski Marcin Krzemiński: "W niespokojnym świecie musimy pamiętać o tym strasznym okresie i robić wszystko, aby się nie powtórzył". Środowisko zamanifestowało także swoją postawę w sprawie walki z dopingiem w sporcie. Na strojach zawodników umieszczono naklejki propagujące program „Play True". Nadzór sędziowski sprawował Maciej Szczawiński z Bydgoszczy. Podziękowania dla gospodarzy: Green Clubu Gdańsk oraz sponsora strategicznego ZPC Brześć z Brześcia Kujawskiego.

Ostatnie rankingowe zawody rozegranae zostaną w Częstochowie, w dniach 5-6 października.

Powrót
© 2020 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System