Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

China 9-ball Open

Dodano: 2019-09-02
Zmodyfikowano: 2019-09-10

Chińczycy najlepsi w Szanghaju. 9. miejsce Mateusza Śniegockiego.

10 września 2019

Mateusz Śniegocki (Konsalnet Europool Warszawa) uzyskał najlepszy wynik spośród czwórki Polaków podczas tegorocznej edycji China 9-ball Open. W pierwszym meczu Mateusz zaliczył minimalną porażkę z Finem Kimem Laksonenem 10:11, jednak zdołał awansować do strefy pucharowej. W grupie pokonał Davida Andersona (Republika Południowej Afryki) oraz Matta Edwardsa (Nowa Zelandia). W pierwszej rundzie strefy pucharowej Polak zmierzył się z Austriakiem Maxem Lechnerem i po ciężkim boju zwyciężył 11:9. W kolejnym meczu Śniegol otarł się o ćwierćfinał, przegrywając w 1/8 finału, jak się później okazało, z późniejszym złotym medalistą Chińczykiem Jiaquing Wu 9:11.


Blisko awansu do etapu LAST32 byli Mieszko Fortuński (ERG Bieruń Folie) oraz Karol Skowerski (Nosan Kielce), którzy przegrali swoje mecze o awans kolejno z Liu Cheng-Chieh (Tajwan) 8:9 oraz Seung Woo Ryu (Korea Płd.) 7:9. Tomasz Kapłan (Nosan Kielce) niestety zaliczył "prawą-lewą", przegrywając z Coreyem Deuel 6:9 oraz Yu-Lung Chang 8:9.

Śniegocki występem w Szanghaju poważnie włączył się do walki o awans do tegorocznej edycji Mosconi Cup. W Rankingu Kombinowanym zajmuje obecnie 4. miejsce ze stratą 15 punktów do trzeciego Ralfa Souquet. Pierwszych trzech zawodników "Team Europe" poznamy po zakończeniu Kremlin Cup (17-21 września) oraz Euro Tourze w Austrii (10-12 października). Więcej info na temat Mosconi Cup na stronach www.matchroompool.com.

W 11. edycji China 9-ball Open tryumfowali gospodarze. W turnieju kobiecym zwyciężyła Chen Siming a w kategorii panów Jiaquing Wu. Srebrne medale zdobyli Filipińczycy: Rubilen Amit oraz Anton Raga. Łączna pula nagród w turnieju wyniosła 373 tys. USD. Mecze na żywo pokazała narodowa chińska telewizja CCTV.

Pełne wyniki na stronie: www.sh147.cc.

4 września 2019

Czterech Polaków w turnieju głównym China Open

Po raz kolejny Szanghaj będzie gościł najlepszych bilardzistów i bilardzistki świata. W China 9-ball Open zagra 64 zawodników w kategorii mężczyzn oraz 48 zawodniczki w turnieju kobiecym. Łączna pula nagród w turnieju wyniesie 373 tysiące USD.


Zawody rozegrane zostaną w Pudong Tangzhen Culture & Sports Center w dniach 5-8 września. W turnieju głównym (Stage 2) jest już 4 Polaków. Jutro do Chin wylatują: Karol Skowerski i Tomasz Kapłan z Nosanu Kielce oraz Mateusz Śniegocki (Konsalnet Waszawa) i Mieszko Fortuński (ERG Bieruń Folie).

Wczoraj rozpoczął się pierwszy etap turnieju, czyli 3 turnieje kwalifikacyjne. O ostatnie 8 miejsc w kategorii mężczyzn i 8 miejsc w kategorii kobiet walczy 100 zawodników i 40 zawodniczek.

Zawody pokaże na żywo narodowa telewizja CCTV. Relację będzie można również oglądąć w Internecie. Więcej informacji dostępnych będzie na stronie alison-chang.com.
Powrót
© 2020 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System