Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Dynamic Billard Best of East 2019

Dodano: 2019-09-23
Zmodyfikowano: 2019-09-23

Georgi Georgiev zwyciężył w Bułgarii. Polacy z nominacjami na Afri - East Euro Cup 2020.

W ostatnim w tym sezonie turnieju Dynamic Billard Best of the East zagrało 77 zawodników z 11 państw. Do strefy medalowej Bulgaria 9-Ball Open w Petrich dotarli reprezentanci 4 państw: Polski, Bułgarii, Albanii i Kosowa. Najlepszy okazał się Georgi Georgiev z Sofii, który w finale pokonał Lambinot Markay z Prisztiny 7:5. Brązowe medale wywalczyli Michał Turkowski (Nosan Kielce) i Edmond Zaja (Tirana).


Ranking roczny wygrał Karol Skowerski (POL), przed Michałem Turkowskim (POL). Ponieważ najlepsi bilardziści cyklu otrzymali nominację na mecz Europa Wschodnia - Afryka w 2020 roku, do tej dwójki dołączył Petr Urban z Czech.

Podziękowania za przygotowanie imprezy należą się Bałkańskiemu Centrum Bilardowego Bo&Bo oraz samorządowi Petrich. Sponsorami generalnymi rywalizacji były firmy: Dynamic Billard Organization z Niemiec oraz Iwan Simonis S.A. i Aramith (Saluc S.A.) z Belgii. Wsparcia udzielił także Predator i Cuetec.

Gospodarzami zawodów były: Serbia, Rumunia, Polska, Słowacja i Bułgaria. Łącznie w rywalizacji wzięło udział 280 bilardzistów z 17 państw. Głównym organizatorem cyklu jest Mak Marketing z Kielc oraz East European Billiard Council. Podczas turniejów promowano program Światowej Agencji Anty-Dopingowej „Play True".
Pełne wyniki na www.ebc-billiard.com.
Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System