Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

EPBF Euro Tour

Dodano: 2019-10-14
Zmodyfikowano: 2019-10-14

Oliwia Zalewska zwyciężyła w Klagenfurcie!

Fantastycznie dla Polski zakończyly się zawody Pucharu Europy, które od czwartku do niedzieli rozgrywane były w Austrii. Reprezentująca klub Nosan Kielce Oliwia Zalewska (jeszcze do niedawna Czupryńska) zwyciężyła w kobiecym Euro Tourze, sięgając tym samym po drugi złoty medal w swojej karierze.

Oliwia Zalewska (Foto: EPBF)

Oliwia w finale zagrała z Białorusinką Margaret Fefilovą. Polka na początku meczu wyszła na prowadzenie, którego nie oddała już do końca, ostatecznie ogrywając rywalkę 7:5. Przełomowym momentem w turnieju był pojedynek 1/8 finału z Holenderką Tamarą Peeters. Oliwia przegrywała już 3:6, jednak w końcówce meczu wykazała się stalowymi nerwami i obróciła losy spotkania na swoją korzyść, wygrywając 7:6. W ćwierćfinale gładko rozprawiła się z Bułgarką Kristiną Zlatevą 7:2 a w półfinale, po wyrównamym meczu pokonała wielokrotną medalistkę Mistrzostw Europy, reprezentantkę gospodarzy Jasmin Ouschan.

W zawodach dla kobiet wzięły udział jeszcze: Monika Ząbek, Magdalena Tatarkiewicz, Izabela Łącka i Ewa Bąk. Jedynie Monice udało się awansować do strefy pucharowej. W pierwszej rundzie jednak bilardzistka Pino Dębica przegrała 4:7 z Jasmin Ouschan.

Dobry występ w Klagenfurcie zaliczyli również Panowie. Wiktor Zieliński (Falquon Hades Poznań) zajął wysokie 5. miejsce, przegrywając w ćwierćfinale 4:9 z Norwegiem Mattsem Schjetne. Na 9. pozycji sklasyfikowany został Wojciech Szewczyk (Konsalnet Europool Warszawa) a na 17. miejscu: Wojciech Sroczyński, Daniel Macioł, Tomasz Kapłan i Piotr Ostrowski.

Zawody wygrał Alexader Kazakis (Grecja), który rzutem na taśmę zakwalifikował się również do składu "Team Europe" na zbliżąjący się wielkimi krokami Mosconi Cup.

Pełne wyniki Pucharu Europy w Austrii dostępne są na stronach:
Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System