Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Polska Liga Bilardowa 2019

Dodano: 2019-10-30
Zmodyfikowano: 2019-10-30

Polska Liga Bilardowa jest już na ostatniej prostej

Po zakończeniu rozgrywek w Bilardowej Ekstraklasie czas na rozstrzygnięcia w niższych klasach rozgrywkowych. Praktycznie na jedną kolejkę przed końcem znamy już zespoły, które wygrały pierwszą ligę. W Bilardowej Ekstraklasie 2020 zobaczymy Akademię Bilardową Rokietnica oraz... jeśli nie zdarzy się cud - Reslogistic Trójkąt Rzeszów. Rzeszowianie do awansu w meczu z bezpośrednio zainteresowanymi Papa Gusto Opole potrzebują jednego dużego punktu lub 15 małych. Patrząc na tabelę to TCF HUB Kraków i Green Club Gdańsk do awansu nawet teoria już nie pomoże. W ostatniej kolejce House of Pool Warszawa będzie się tylko przyglądać poczynaniom rywali ale ich trzecie miejsce w tabeli jest raczej niezagrożone. Rokietniczanie zapewnili sobie awans po zwycięstwie w ósmej kolejce z 147 Break autazeszwajcarii.pl Warszawa a rzeszowianom wystarczył remis z Green Club Gdańsk. Na drugim biegunie tabeli z pierwszą ligą pożegnali się już zawodnicy PERI-Mak Marketing Tomaszów Mazowiecki oraz Zakręconej Bili Sempire Poznań. Co do trzeciej drużyny, wszystko rozegra się podczas ostatniej kolejki.


Druga liga podobnie ma za sobą przedostatnią kolejkę sezonu zasadniczego. Kilka zespołów zapewniło już sobie awans do Turnieju Finałowego. W pierwszej grupie „mleko już się rozlało". Awans po ostatnich zwycięstwach wywalczyli Falquon Hades Poznań i Spider Wrocław. Druga grupa ma też lidera z pewnym awansem: BSB Maximum Bydgoszcz po pokonaniu tczewian może już szykować kije na baraże. O drugie miejsce stoczy się walka pomiędzy trzema zespołami: Arkadia II Tczew, Green Club III Gdańsk i Kmicic Starogard Gdański. W trzeciej grupie również „wszystkie karty na stole są już odwrócone". W Turnieju Finałowym zagrają Chorten Elida Białystok i Billboard Warszawa. Zdecydowane zwycięstwa w przedostatniej kolejce pozbawiły złudzeń przeciwników grupowych. Czwartą grupę opanowało miasto Łódź. Pierwsza ekipa Frame zapewniła już sobie awans a Frame II stoczy korespondencyjny pojedynek z TryTago. Lider grupy piątej Fair Play Jaworzno świętuje już udział w barażach a drugi zespół TCF HUB II Kraków awansu może pozbawić tylko „matematyka". Pewni awansu w grupie szóstej są Olimp Masters eDom Lublin. Pokonanie Ósemki Rzeszów w ostatnim meczu pozwoliło im na otwarcie szampana. O drugie miejsce premiowane awansem powalczą w ostatniej kolejce Oskar Stalowa Wola i Ósemka Rzeszów.

Jak widać w drugiej lidze wszystkie klocki nie są jeszcze poukładane. Finał emocji za miesiąc. Ostatnia kolejka zaplanowana jest już na 23 i 24 listopada. Turniej Finałowy II ligi zostanie rozegrany w Łodzi 14-15 grudnia.

Arkadiusz Sząszor
Przewodniczący Komisji Polskiej Ligi Bilardowej


Wszystkie wyniki, tabele i statystyki dostępne są na stronie Polskiej Ligi Bilardowej.

Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System