Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

EPBF Euro Tour 2019

Dodano: 2019-11-12
Zmodyfikowano: 2019-11-12

Oliwia Zalewska zwyciężczynią Antalya 9-ball Open!

Związek małżeński służy Oliwii Zalewskiej! Odkąd wyszła za mąż we wrześniu tego roku, w Pucharze Europy nie ma sobie równych. Po fantastycznym występie w Klagenfurcie miesiąc temu, Oliwia okazała się najelpsza w Turcji, sięgąjąc po drugie z rzędu a w ogóle trzecie zwycięstwo w swojej karierze.


Oliwia przegrała swój pierwszy mecz w turnieju z Ukrainką K. Polovinchuk. Musiała więc szukać swojej szansy na awans na lewej stronie tabeli. Tutaj jednak gładko pokonała Elise Qui 7:2 oraz Yvonne Ullman 7:3. W pierwszej rundzie strefy pucharowej wzięła skuteczny rewanż na Polovinchuk, wygrywając 7:5. Kolejną ofiarą okazała się Niemka Melanie Suessenguth, którą Zalewska pokonała 7:4. W półfinale Polka wyeliminowała faworyzowaną Rosjankę Kristinę Tkach, wynikiem 7:5. W finale, po rozegraniu 13 partii i odrobinie szczęścia w ostatnim rozbiciu, wygrała z kolejną reprezentantką Niemiec - Tiną Vogelmann.

Oliwia dzięki wygranej w Antalya Open zakończyła sezon na 3. miejscu w Rankingu EPBF.

Tuż przed turniejem dla Pań, w hotelu Limak Atlantis rozegrany został ostatni w tym sezonie Euro Tour w kategorii Open. Najdalej z Polaków zaszedł Mieszko Fortuński, który zajął wysokie 5. miejsce, przegrywając w ćwierćfinale z późniejszym zwycięzcą - Denisem Grabe z Estonii.

W Rankingu EPBF na zakończenie sezonu najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Konrad Juszczyszyn (7. miejsce). W TOP 16 jest jeszcze Mateusz Śniegocki (8. miejsce) oraz Tomasz Kapłan (14. pozycja).

Wszystkie wyniki Euro-Tour dostępne są na stronach: - https://womeneurotouronline.com/draw-results/


Powrót
© 2020 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System