Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Polska Liga Bilardowa 2019

Dodano: 2019-11-26
Zmodyfikowano: 2019-11-26

Oto jak finiszowała Polska Liga Bilardowa

W ostatniej kolejce I ligi do wielkich sensacji nie doszło. Liderzy spokojnie zremisowali w swoich wyjazdowych spotkaniach, zapewniając sobie awans do Bilardowej Ekstraklasy. Mowa o Akademii Bilardowej Rokietnica i Reslogistic Trójkąt Rzeszów. Równa forma przez cały sezon i trzymanie się w czołówce tabeli pozwoliło im zasilić w 2020 roku elity polskiego bilarda. Podobnie jak przed rokiem trzecie miejsce w rozgrywkach I ligi zajęła ekipa House of Pool Warszawa ze stratą do miejsca premiującego awansem tylko 3 punkty. Więc może za rok? Zaskakująco dobrze spisywał się beniaminek TCF HUB Kraków, który okresami zajmował w tabeli nawet premiowane miejsce. Ostatecznie rozgrywki zakończyli na dobrym czwartym miejscu. Także drużyna Papa Gusto Opole powtórzyła wynik sprzed roku. Piąte miejsce i pewne utrzymanie daje nadzieję na włączenie się do walki o awans w przyszłym sezonie. Ostatnie „spokojne" miejsce zajął niedawny spadkowicz z Ekstraklasy Green Club Gdańsk. Remis w ostatniej kolejce z liderem dał utrzymanie w gronie pierwszoligowców. Pod kreską znalazły się ekipy trzech beniaminków: 147 Break autazeszwajcarii.pl Warszawa, Zakręcona Bila Sempire Poznań i PERI - Mak Marketing Tomaszów Mazowiecki. To nie ostatnia kolejka zadecydowała o losie tych zespołów. Przez cały sezon okupowały dolne rejony tabeli i pod koniec sezonu straty zrobiły się zbyt duże. Awansującym gratulujemy a spadkowiczom życzymy szybkiego powrotu na zaplecze Ekstraklasy.


Zakończył się sezon zasadniczy w II Polskiej Lidze Bilardowej. Dużych niespodzianek raczej nie było a ostatnia kolejka potwierdziła jedynie dominację najlepiej spisujących się przez cały sezon ekip. W pierwszej grupie naostrzone kije na baraże mieli już od dawna Falquon Hades Poznań i Spider Wrocław. Środek tabeli z plusem wywalczyli Bilard Team Maria Wałbrzych. Drugą grupę wygrał Maximus Bydgoszcz przed Arkadia II Tczew. Do ostatniej kolejki w rywalizacji liczyli się Green Club III Gdańsk i Kmicic Starogard Gdański. Porażka tych zespołów w bezpośrednich pojedynkach z liderami pozbawiła ich szans na awans do Turnieju Finałowego. Ciekawa walka toczyła się też o przedostatnie miejsce. Arkadia Junior pokonała w Gdańsku Green Club II i wróciła do Tczewa z tarczą. Elida Białystok i Billboard Warszawa zdecydowanie wygrały grupę trzecią. Na trójkę z plusem zasługują BCB Mosir II Kętrzyn. Pozostałe trzy drużyny nie bardzo ostawały od reszty gromadząc sporo punktów. Dwie ekipy z Frame Łódź okazały się najlepsze w grupie czwartej. Po piętach do końca im dreptali bilardziści Trytago Łódź ale w ostatniej kolejce nie zdołali pokonać lidera i awans do baraży uciekł im sprzed nosa. Z grupy piątej awans do finałów uzyskały TCF HUB Kraków i UKS Play Jaworzno. Systematyczne gromadzenie punktów przez cały sezon dały upragniony efekt. Mocną trójkę otrzymują Bistro Bilard Koryta Mięsne Brzeszcze. Rywalizacji w ostatniej kolejce przyglądał się pewny awansu Olimp Masters eDom Lublin. Ostatnia kolejka zadecydowała o drugim miejscu, którą wywalczyli bilardziści Oskara Stalowa Wola.
Turniej Finałowy II Polskiej Ligi Bilardowej odbędzie się w klubie Frame w Łodzi 14-15 grudnia 2019. Zagrają w nim po dwa najlepsze zespoły z sześciu grup. Regulamin jest już dostępny na naszej stronie.

Arkadiusz Sząszor
Przewodniczący Komisji Polskiej Ligi Bilardowej

Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System