Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Bilardowa Ekstraklasa 2020

Dodano: 2020-06-16
Zmodyfikowano: 2020-06-16

Po 4 miesiącach przerwy powraca Bilardowa Ekstraklasa. Na transmisję na żywo zapraszamy w dniach 19-21 czerwca.

Pandemia COVID-19 mocno przetasowała światowe, europejskie i krajowe kalendarze. Na początku czerwca pojawiło się jednak światełko w tunelu - organizacja imprez sportowych bez udziału publiczności. Z dwutygodniowym poślizgiem może więc się odbyć drugi zjazd Bilardowej Ekstraklasy.

Zalecenia Ministerstwa Sportu wykluczają organizację Ligi w galerii handlowej. Z tego względu rozgrywki tym razem przenoszą się do Hotelu Tęczowy Młyn w Kielcach, gdzie za zamkniętymi drzwiami, w jednej z sal konferencyjnych, rozegranych zostanie 12 pojedynków. Wyjątkowo tym razem zmagania na żywo będzie można śledzić jedynie za pośrednictwem Internetu - na stronie TVsports.pl. Nie zmienia to jednak faktu, iż zbliżający się zjazd będzie najciekawszym w sezonie, obfitującym w wiele interesujących, miejmy nadzieję stojących na wysokim poziomie sportowym pojedynków.


W piątek w meczu otwarcia zagrają Akademia Bilardowa Rokietnica oraz Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki. Następnie przy stole zobaczymy bilardzistów Reslogistisc Trójkąt Rzeszów i Cromo-Stal Katowice. Najciekawszy mecz tego dnia zaplanowany jest na godzinę 15:30. Wicemistrz Polski Zagłębie Baribal Lubin podejmie Nosan Kielce. Dla Baribala mecz może się okazać o „być albo nie być" w walce o złoto. Dzień zakończy starcie Metal Fach LP Sokółka z Hulakulą Warszawa. Oba zespoły nie mają na koncie jeszcze zwycięstwa w tym sezonie.

Sobota to pojedynki pomiędzy Lipińskim Dachy a Metal Fachem oraz Reslogistics Trójkątem a Hulakulą. Szlagier dnia to starcie Mistrzów z Cromo-Stalu i Wicemistrzów z Baribala. Późnym popołudniem w drugim zjeździe zadebiutuje Kosmopell Twoja Energia Arkadia Tczew, która podejmie Akademię Bilardową Rokietnica.

Niedzielne gry rozpoczniemy o godzinie 9:00. Na pierwszy ogień pójdą Metal Fach LP i Kosmopell TE Arkadia a następnie Baribal Zagłębie i Hulakula. O 14:30 zaplanowany jest mecz, na który czeka cała bilardowa Polska, czyli starcie dwóch najbardziej utytułowanych drużyn w historii. W niebieskim narożniku Nosan Kielce, w czerwonym - Cromo-Stal Katowice. Ten pojedynek corocznie budzi wielkie sportowe emocje! Drugi zjazd zamknie mecz pomiędzy Rzeszowem a Tomaszowem Mazowieckim.

Wszystkie spotkania będzie można obejrzeć na stronie TVsports.pl. Retransmisja wkrótce również na kanale SPORTKLUB HD.

Wyniki, tabele i statystyki dostępne są na stronie Polskiej Ligi Bilardowej 2020.

 

Powrót
© 2020 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System