Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Grand Prix Polski w Bilard Brześć Słomka Ptysiowa Pol Tour

Dodano: 2020-06-29
Zmodyfikowano: 2020-06-29

Interesujące rozdanie w Kielcach - Daniel Macioł najlepszy w 10-bil

Po przerwie wróciły rozgrywki cyklu Grand Prix Polski w Bilard Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR. Ze względów sanitarnych do turnieju w Kielcach dopuszczono jedynie 64 zawodników.

Każdy ze sportowców i opiekunów przed wejściem na salę gier przechodził kontrolę zdrowotną, a podczas imprezy dezynfekowano sprzęt do gry. Na szczęście nie stwierdzono objawów koronawirusa, ale efekt izolacji wyraźnie było widać w grze wielu uczestników. Mówiąc dosadniej, przerwa w aktywności sportowej odbiła się na poziomie gry. Jej najbardziej namacalnym efektem było odpadnięcie w fazie grupowej dwóch mistrzów Europy - Mieszka Fortuńskiego i Konrada Juszczyszna (Baribal Zagłębie Lubin). Kilku graczy wykorzystało słabą dyspozycję rywali i osiągnęło życiowy sukces. Blisko podium POL TOUR , po raz pierwszy w karierze był Kacper Konkel (Arkadia Tczew) i junior Jakub Kowalczyk (TCF HUB Kraków). W ćwierćfinale zakończył start Grzegorz Lasota (LP Metal fach Sokółka), który wyeliminował m.in. Wojciecha Szewczyka.


Do strefy medalowej dotarł Wojciech Banek (MUKS IKS Tarnów), Sebastian Batkowski (Nosan Kielce), Radosław Babica (Akademia Bilardowa Rokietnica) oraz Daniel Macioł (Cromo-Stal Katowice).

W półfinale bardzo dobrze dysponowany Babica pokonał Banka 6:3 , a Macioł aż 6:1 Batkowskiego. Finał Babica-Macioł był o tyle interesujący, ze ostatni raz w Grand Prix Polski POL TOUR tak wysoko byli kilka lat temu. Radosław w Gdańsku w 2016 roku, a Daniel w Kielcach w 2015 roku. Od początku prowadzenie objął Daniel i Radosław musiał go gonić. W pewnym momencie było już 5:3. Babica odrobił partię, ale na zdobycie większej ilości punktów Macioł mu już nie pozwolił. „Przez cały czas pandemii ostro trenowałem i to dało efekt" - powiedział zwycięzca.


Bohaterem turnieju był 12-letni Michał Wiech z Nosanu Kielce, który w fazie grupowej wygrał dwa mecze (5:1 z Michałem Rakowskim i 5:4 z Andrzejem Guzanowskim). Do ciekawszych wyników należy przegrana Mieszka Fortuńskiego 4:5 z Jakubem Kowalczykiem i 1:5 z Wojciechem Bankiem, przegrana Konrada Juszczyszyna z Adamem Stankiewiczem 3:5 czy przegrana Tomasza Kapłana z Kacprem Konkelem 1:5.

Podziękowania dla głównego sponsora firmy Brześć z Brześcia Kujawskiego oraz Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Sportowego. W sali pojawiły się także kamery TVP 3 Kielce oraz TVsports.pl. Podziękowania należą się wszystkim uczestnikom za przestrzeganie reżimu sanitarnego związanego z zagrożeniem COVID 19. Obsługę sędziowsko-techniczną zapewnili: Marcin Krzemiński - sędzia główny oraz Zuzanna Przybylska i Robert Kowalski.

(źródło: www.makmarketing.pl)


Powrót
© 2020 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System