Mistrzostwa Polski Juniorów 2020

Dodano: 2020-07-07
Zmodyfikowano: 2020-07-07

Mistrzostwa zakończone. Medale rozdane. Klasyfikacje SSM.

Klub Frame w Łodzi przez 5 dni gościł najlepszych juniorów podczas tegorocznych Mistrzostw Polski w Bilard. Zawody rozegrano w czterech kategoriach (juniorzy starsi, juniorzy młodsi, juniorki starsze i juniorki młodsze) oraz czterech odmianach. Łącznie rozdano 13 kompletów medali.

Mistrzostwa rozpoczął turniej drużynowy. Tytuł mistrzowski wywalczyli bilardziści TCF HUB Kraków, którzy w finale pokonali Świętokrzyskie Stowarzyszenie Sportowe. Na podium stanęły jeszcze zespoły: UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki oraz UKS Fair Play Jaworzno.

Medaliści turnieju drużynowego

Kategorię Juniorek Starszych zdominowała Anna Orzech (Pino Dębica), która zdobyła dwa złote medale - w 9-bil i 10-bil. Również w grupie juniorek młodszych mieliśmy podwójną zwyciężczynię. W 8-bil i 9-bil najlepsza okazała się reprezentująca UKS Miłek Wiślica Dominika Pawełczyk.

Dominatorem w kategorii Juniorów Starszych okazał się Oskar Jamorski. Zawodnik UKS Snikers Rękoraj zwyciężył w 9-bil, 10-bil i 14/1 a w "ósemkę" dorzucił brąz. Jedno złoto powędrowało do Kuby Kowalczyka (TCF HUB Kraków), który został mistrzem Polski w 8-bil.

W grupie Juniorów Młodszych dwa tytuły (w 10-bil i 14/1) zdobył Szymon Kural (TCF HUB Kraków). "Ósemkę" i "dziewiątkę" podzielili między siebie bilardziści UKS Fair Play Jaworzno. Dominik Jastrząb zdobył złoty medal w 8-bil a Sambor Stachowiak w 9-bil.

Zwycięzcy klasyfikacji medalowej - TCF HUB Kraków

Przedstawiamy również wyniki uzyskane na Mistrzostwach Polski juniorów i juniorek młodszych zaliczane do Systemu Sportu Młodzieżowego wg zasad krajowej klasyfikacji i regulaminów Zespołu Sportu Młodzieżowego - Instytutu Sportu w Warszawie. Prosimy zawodników, trenerów i szefów klubów o zapoznanie się z opublikowanymi tabelami oraz bardzo dokładne sprawdzenie: lokat zawodników, nazwisk, nazw klubów, itd. Zmiany są możliwe tylko do dnia 18.07.2020 r. a wszelkie uwagi należy zgłaszać do wiceprezesa PZBil p. Dariusza Kobackiego tel. 795 44 51 80 lub e-mail junior@bilard-sport.pl. Po tym terminie naniesienie poprawek nie będzie możliwe, dostęp do systemu zostanie zamknięty a wyniki opublikowane na http://sport-mlodziezowy.pl/.

Wszyscy medaliści oraz wyniki dostepne są na stronie Mistrzostw Polski Juniorów 2020.

Video z Mistrzostw transamitowane było za pośrednictwem kanału YouTube TVsports.pl.