Grand Prix Polski w Bilard Brześć Słomka Ptysiowa Pol Tour

Dodano: 2020-10-26
Zmodyfikowano: 2020-10-26

Szewczyk liderem Rankingu Polski. Znamy pierwszych zakwalifikowanych do Mistrzostw Polski. Eliminacje 31 października i 1 listopada.

Wojciech Szewczyk (Cromo-Stal Katowice) został zwycięzcą turnieju Grand Prix Polski Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR - Mistrzostwa Warmii i Mazur w Kętrzynie. "Grałem z każdym meczem lepiej i jestem zadowolony z poziomu mojej gry i wyniku" - powiedział zwycięzca. W finale Szewczyk pokonał Tomasza Kapłana (Nosan Kielce) 6:1. Brązowe medale powędrowały do Szymona Kurala (juniora z Krakowa) i Mieszka Fortuńskiego (ERG Folie Bieruń). Najlepszym lokalnym zawodnikiem został Damian Ejmont.

Podziękowania dla samorządu Miasta Kętrzyn oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Turniej w Kętrzynie kończył rankingową rywalizację w bilard. Na fotel lidera Rankingu Polski wskoczył Szewczyk, który wyprzedza Karola Skowerskiego i Mariusza Skonecznego. Trzy mecze zawodów będzie emitowała telewizja SPORTKLUB HD. Relacje od 2 do 4 listopada, codziennie o godz. 15.55.

Poznaliśmy pierwsze nazwiska zakwalifikowanych zawodników do Mistrzostw Polski 2020. Zgodnie z Regulaminem Sportowym do zawodów awansuje 21 najwyżej sklasyfikowanych + aktualny mistrz Polski w daną odmianę. Realnie jest więc to 22 osoby z Rankingu. W tym roku na końcu listy mamy bardzo interesująca sytuację. Na 21 miejscu sklasyfikowanych zostało 3 zawodników. Oskar Jamorski ma najlepszy bilans najwyższych miejsc natomiast panowie: Andrzej Guzanowski i Mateusz Sząszor zajmowali w seoznie dokładnie takie same pozycje. O kwalifikacji zdecydował więc Ranking "kroczący", w którym to Andrzej Guzanowski zajmuje obecnie wyższe miejsce.

Zawodnicy którzy nie uzyskali kwalifkacji z Rankingu Polski, mogą szukać szansy w Eliminacjach do MP. Turnieje rozegrane zostaną w dniach 31 października - 1 listopada w Bydgoszczy, Białymstoku i Kielcach. Pełny Regualmin znajduje się na stronach MP 2020.