Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Polska Liga Bilardowa 2020

Dodano: 2020-11-12
Zmodyfikowano: 2020-11-18

Sezon zasadniczy w Polskiej Lidze Bilardowej zakończony. Regulamin Turnieju Finałowego II Ligi.

Wiemy już kto awansuje a kto spada oraz komu ile zabrakło do szczęścia. Pomimo tego, że ten sezon był nietypowy i przerywany walką z koronawirusem, to udało się go szczęśliwie dograć do końca. Dla najlepszych zespołów II ligi pozostał jeszcze Turniej Finałowy.

I Liga

Ostatnia kolejka decydowała o awansie i spadku w rywalizacji pierwszoligowej. W bezpośrednim meczu na szczycie pomiędzy Green Club Gdańsk i BSB Maximus Bydgoszcz padł remis, dzięki któremu to gdańszczanie wygrali I ligę i awansowali do Bilardowej Ekstraklasy. Bilardzistom z Bydgoszczy pozostał ostatni stopień podium ale bez awansu. Drugą ekipą, która może cieszyć się przyszłorocznym startem w bilardowej elicie to House of Pool Warszawa. Warszawianie pauzowali w ostatniej kolejce ale wcześniej pokonali w zaległym meczu Frame Łódź i z przewagą pięciu punktów czekali na rozstrzygnięcia ostatniej kolejki. Środek tabeli okupili TCF HUB Shopman Kraków i Fair Play Jaworzno. Pomimo zwycięstw w ostatniej kolejce punktów do awansu zabrakło. Ciekawie wyglądała też walka o utrzymanie. Cztery drużyny na końcu tabeli zgromadziły po 15 punktów a bilet do pociągu relacji „ I liga" był tylko jeden. W bezpośredniej walce przypadł on zespołowi Frame II Łódź, którzy pokonali Plaza Restaurant&Bowling Opole 5:1. Z pierwszą ligą oprócz opolan żegnają się drugie ekipy z Łodzi i Krakowa czyli: Frame Łódź i TCF HUB Ligapp.net Kraków.

II Liga

Większość rozstrzygnięć w drugiej lidze zapadło już wcześniej. Ostatnia kolejka decydowała tylko w kilku przypadkach. W grupie pierwszej zwycięstwem awans przypieczętowały Green III Gdańsk i Arkadia II Tczew a tabelę zamknął UKS Lisewo. Drugą grupę na swoją korzyść rozstrzygnęły dwie stołeczne drużyny Billboard i Eighty Nine. O krok od awansu Chorten Elida Białystok. Już wcześniej łupy zostały podzielone w grupie trzeciej. Awansowały dwie poznańskie ekipy: Zakręcona Bila i Falquon Hades Poznań. CDC Development UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki i UKS Snikers Rękoraj zwycięzcami grupy czwartej. Niewiele zabrakło ekipie Trytafo Łódź a jako ostatni na mecie zameldowała się druga drużyna z Tomaszowa. W grupie piątej z awansu mogę cieszyć się Bilardo.pl Dekada Sosnowiec i Spider Wrocław. Najmniej kilometrów w lidze wykręciła Samochodówka z Legnicy. Ostatnia kolejka nie zmieniła kolejności w grupie szóstej. Awansowały MUKS IKS Tarnów i Nosan II Kielce. Niebywale zacięty finisz obserwowaliśmy w grupie siódmej. W korespondencyjnym pojedynku o drugie miejsce walczyły: Oskar Stalowa Wola i Transcare Trójkąt Rzeszów. Lepszymi okazali się bilardziści ze Stalowej Woli o 1 partię! Grupę wygrali Olimp Masters eDom Lublin.

Dwie najlepsze ekipy z każdej grupy zagrają 28-29 listopada w łódzkim Frame w Turnieju Finałowym II Ligi. Awans do pierwszej ligi uzyskają trzy najlepsze.


Wszystkie wyniki, tabele i statystyki dostępne są na stronach Polskiej Ligi Bilardowej.
Powrót
© 2021 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System