EPBF Euro Tour 2009 - Rankweil

Dodano: 2009-08-24
Zmodyfikowano: 2009-08-26

?Napoleon? po raz trzeci zdobywa Austrię. Dwóch Polaków w najlepszej szesnastce.

Marcus Chamat (Szwecja) odniósł zwycięstwo w setnej jubileuszowej imprezie z cyklu Pucharu Europy. W finale pokonał aktualnego lidera światowego Rankingu - Brytyjczyka Darrena Appletona. Na najniższym stopniu podium znaleźli się Jakob Belka (Niemcy) oraz Niels Feijen (Holandia). Szwed po raz 4 w swojej karierze wygrał zawody z cyklu EPBF Euro Tour, trzykrotnie dokonał tego właśnie w Rankweil.

Najwyżej sklasyfikowany z naszych reprezentantów został Mateusz Śniegocki, dla którego były to bardzo ważne zawody. Przed rokiem nasz zawodnik stawał na najniższym stopniu podium, osiągając największy życiowy sukces w swojej seniorskiej karierze. W tym roku nie było wiele gorzej gdyż Śniegocki zdołał dość aż do ćwierćfinału, gdzie musiał uznać wyższość Darrena Appletona, ostatecznie zajął wysokie 5 miejsce. Również Radek Babica bronił obfitej zdobyczy punktowej. Tym razem podobnie jak Mateusz został sklasyfikowany „o jeden etap niżej" niż przed rokiem i musiał się zadowolić 9 pozycją, przegrał on jednak z pierwszej rundzie strefy pucharowej z Mateuszem. Kolejne miejsca jakie zdobywali Polacy to 25 Tomka Kapłana i 33 Mariusza Skonecznego. Pozostali nasi reprezentanci nie zdołali zakwalifikować się do drugiego etapu turnieju. Zaskoczył słaby wynik Michała Czarneckiego, który zdołał wygrać zaledwie jeden mecz i sklasyfikowany został na 81 pozycji. Po zdobyciu 3 miejsca w poprzednich zawodach w Niemczech, z pewnością Michał liczył na więcej. Pozostali nasi kadrowicze również nie mogą zaliczyć startu do udanych. Adam Skoneczny zajął 129 miejsce, nie wygrywając żadnego pojedynku a 65 miejsce Karola Skowerskiego nie jest szczytem jego możliwości.  Najlepiej z kadry juniorskiej zaprezentował się Mieszko Fortuński, który przegrał w meczu o awans do drugiego etapu ze Scottem Gillespie (Wielka Brytania).

Z okazji jubileuszu, dla setnego zawodnika który zajmie po zawodach w Rankweil 100 miejsce w Rankingu Europy, organizatorzy przewidzieli niespodziankę w postaci 2000 Euro. Obecnie tę pozycję zajmuje Włoch Giuseppe Iacobucci. Niestety nie może się cieszyć z nagrody, zgodnie z regulaminem pieniądze może otrzymać jedynie gracz, który uczestniczył w zawodach w Rankweil. Z tego powodu 2000 Euro przechodzi na kolejny turniej, który rozegrany zostanie w połowie września w Holandii. Podczas zawodów urodziny obchodził prezes Europejskiej Federacji - Gre Leenders. Nie obyło się bez gradu prezentów, z "dębowym upominkiem" od prezesa PZBil na czele.

Na prowadzeniu w Rankingu EPBF cały czas Ralf Souquet (Niemcy). Drugi jest Niels Feijen (Holandia), na trzecie miejsce wskoczył Marcus Chamat. Najwyżej z Polaków jest Mateusz Śniegocki (15 miejsce), dalej jest Radek Babica (19) i Tomasz Kapłan (21). Z „32-ki" wypadł Mariusz Skoneczny, który teraz zajmuje 35 miejsce.